наташаЗагальні збори Європейської ради аспірантів та молодих вчених Eurodoc , які відбулися у Брюсселі з 1 по 4 квітня 2019 року, стали унікальною можливістю комунікації національних організацій молодих науковців, обміну досвідом, співпраці та налагодження зв’язків зі світовими стейкхолдерами у сфері вищої освіти і науки.

Україну в Eurodoc представляє Рада молодих вчених (РМВ) при Міністерстві освіти і науки України, до якої входить і РМВ нашого Університету. Цього року інтереси аспірантів і молодих науковців України на Конференції Європейської ради аспірантів та молодих учених Eurodoc представили Голова Ради молодих вчених КНУ Ганна Толстанова і секретар РМВ при Міністерстві освіти і науки України Юлія Овчиннікова.
Цьогорічна конференція пройшла під гаслом «Зайнятість докторів філософії: Оцінюйте ваші здібності й досягайте успіху!». Під час виступів та дискусій учасники обговорили сучасні кар’єрні можливості для молодих докторів наук, розвиток їх підприємницького мислення та необхідність орієнтації на інновації. Тож головними завданнями конференції були: об’єднання спільноти молодих дослідників і заохочення їх до активного сприяння сталому розвитку інновацій, а також створення платформи, яка сприятиме міжуніверситетському та міжгалузевому співробітництву.
Порушені на конференції питання є дуже актуальними і для молодих вчених України, адже переважна більшість дослідників на ранніх етапах кар’єри повинні продовжувати свою професійну діяльність за межами академічних кіл. Тому уряд й університети повинні інвестувати в розвиток високоякісних докторських програм, спрямованих на сприяння кар’єрному зростанню молоді.
Для України Eurodoc є своєрідним майданчиком, який дозволяє представити голос та інтереси національної РМВ на європейському рівні, а також знайти спільну міжнародну платформу для удосконалення програм підготовки PhD.

Eurodoc – міжнародна федерація 28 національних організацій аспірантів і молодих науковців із 26 країн Європейського Союзу та Ради Європи. Eurodoc заснована 02 лютого 2002 року у м. Жирона (Іспанія); з 2005 року її штаб-квартира знаходиться в Брюсселі, Бельгія. (http://eurodoc.net/)

За інформацією НДЧ