колажНаталія ШЕВЧЕНКО,
історичний факультет, доцент

Нещодавно у стінах Червоного корпусу КНУ вирувало феєричне свято латиноамериканської культури «Alma Latinoamericana», ініційоване кафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн, яка останнім часом узялася за відродження латиноамериканістики в Університеті. У такий спосіб ми відзначили 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Україною та державами Латинської Америки.
До програми заходу увійшли найкращі музичні і танцювальні зразки традиційної української та латиноамериканської культур, а також культури іберійських народів. Відкрив захід, на правах господарів, народний ансамбль «Веснянка», який вразив виконанням українського народного танцю «тропак». Гості Фестивалю насолоджувалися іспанським фламенко і арагонською хотою, кубинським соном та афро-румбою, аргентинським танго і чакарерою,   бразилійською самбою та капоейрою у виконанні київських танцювальних студій, хоровими обробками відомих латиноамериканських музичних композицій, що прозвучали у виконанні нашої славетної хорової капели «Дніпро».
Глядачі та учасники Фестивалю отримали не тільки незабутні враження: завдяки Послу Федеративної Республіки Бразилія Освалдо Біато Жуніору, який люб’язно надав інформаційну продукцію про  культурні традиції та історію своєї країни, кожен із присутніх забрав із собою «частинку Бразилії».