23730874_1463155610466380_1792835193_oНаталія ШЕВЧЕНКО,
історичний факультет,
доцент

Нещодавно у стінах Червоного корпусу КНУ вирувало феєричне свято латиноамериканської культури «Alma Latinoamericana», ініційоване кафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн, яка останнім часом узялася за відродження латиноамериканістики в Університеті. У такий спосіб ми відзначили 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Україною та державами Латинської Америки.
До програми заходу увійшли найкращі музичні і танцювальні зразки традиційної української та латиноамериканської культур, а також культури іберійських народів. Відкрив захід, на правах господарів, народний ансамбль «Веснянка», який вразив виконанням українського народного танцю «тропак». Гості Фестивалю насолоджувалися іспанським фламенко і арагонською хотою, кубинським соном та афро-румбою, аргентинським танго і чакарерою,   бразилійською самбою та капоейрою у виконанні київських танцювальних студій, хоровими обробками відомих латиноамериканських музичних композицій, що прозвучали у виконанні нашої славетної хорової капели «Дніпро».
Глядачі та учасники Фестивалю отримали не тільки незабутні враження: завдяки Послу Федеративної Республіки Бразилія Освалдо Біато Жуніору, який люб’язно надав інформаційну продукцію про  культурні традиції та історію своєї країни, кожен із присутніх забрав із собою «частинку Бразилії».
Фестиваль об’єднав палких поціновувачів латиноамериканської самобутньої культури, представників різних поколінь: і учнів іспаномовних шкіл, і студентів-американістів КНУ, і випускників університету, серед яких були вихідці з країн Латинської Америки, представники дипломатичних місій та депутатського корпусу України.