Цього літа народний ансамбль української музики «Роксоланія» Молодіжного центру культурно-естетичного виховання в складі студентів та викладачів кафедри фольклористики Інституту філології взяв участь у кількох міжнародних фольклорних фестивалях, що проходили в різних містах о. Сардинія (Італія).
Це XII Міжнародний фольклорний фестиваль «Funtane Olia» (м. Сіннаї), Міжнародний фольклорний фестиваль «LA VEGA» (м. Міліс), Міжнародний фольклорний фестиваль у м.Сесту, III Міжнародний фольклорний фестиваль у м. Сеттімо, Міжнародний фольклорний фестиваль у м. Болотана.
Черговий раз наш фольклорний колектив представив на міжнародній культурній арені не лише рідний університет, але й усю країну. Особливо почесною наша місія була й тому, що вперше цей фестиваль запросив до участі колектив з України.
РоксоланіяНа цьогорічному заході виступали представники Італії, Данії, Австрії, Литви, Панами, Алжиру, Польщі, Португалії, Румунії, Ірану, України та інших країн світу. Концертні виступи, феєрверки танцювальних майстер-класів, спільні танці й виконання рідних і сардинських пісень разом з місцевими колективами зробили нас, а з нами й наш університет та рідну Україну бажаними членами великої інтернаціональної родини, а нашу давню самобутню культуру було високо оцінено  міжнародною громадою.
Студенти та керівники колективу «Роксоланія» дякують керівництву університету за підтримку цього культурного проекту та сприяння у здійсненні нашої фестивальної подорожі, а також висловлюють щиру вдячність Молодіжному центру культурно-естетичного виховання та відділу міжнародного співробітництва за допомогу в організації поїздки.