Z-1Ось уже кілька років лекції із сучасних проблем алгебри читає для студентів факультету лауреат найпрестижнішої в математичному світі Філдсівської премії ЮХИМ ЗЕЛЬМАНОВ, професор Каліфорнійського університету (м.Сан-Дієго, США), Почесний доктор нашого університету.
Юхим Ісаакович – академік  низки академій світу, він працював зі студентами багатьох країн.

- У яких галузях знаходять собі роботу випускники математичних факультетів світу?
- У США, наприклад, існує потужна система університетів, до роботи в яких постійно залучають найкращих математиків з усього світу. Чимало випускників працюють у бізнесі, страхових компаніях, банках, на виробництві. Найбільший роботодавець математиків у галузі алгебри й теорії чисел у США – Агентство національної безпеки.
- Чи мобільний випускник математичного факультету?
- Цим і відрізняється фундаментальна математична освіта – випускник має бути мобільним. Адже в доброму університеті студентів навчають найголовніших речей, а все інше можна вивчити при потребі. Після останньої економічної кризи кількість студентів математичних спеціальностей у світі різко зросла, тому що молоді люди хочуть здобути професію, яка гарантовано дасть їм роботу. Математик – саме така професія.
- Математика – практична наука?
- Останнім часом ми, чисті математики, стали раптом прикладниками. Коли ви, приміром, слухаєте диски, користуєтеся банкоматом тощо, то й не підозрюєте, що в цих пристроях використовується нетривіальна алгебра й теорія чисел. На початку ХХ століття великий математик Гарді, який займався теорією чисел, говорив, що його тішить те, що предмет його досліджень ніколи не знайде свого застосування у військовій галузі. Як він помилявся!