3Лариса КІТ

В Україні є не тільки якісне кіно, а й величезний інтерес до нього. У цьому переконала зустріч із творчою групою фільму «Кіборги. Герої не вмирають», учасників якої заледве вмістила найбільша в Червоному корпусі  аудиторія. Діалог із авторами картини, яка стала ренесансом українського кінематографа, тривав кілька годин, а запитання все не вичерпувалися.
Це вони – режисер Ахтем Сеїтаблаєв, сценаристка Наталія Ворожбит, актори В’ячеслав Довженко («Серпень»), Роман Ясіновський («Гід») і Віктор Жданов («Старий») та вся творча група фільму – донесли до широкого глядача всі ті події, що відбувалися в Донецькому аеропорту страшної осені 2014 року.
Найголовніше для них – щоб Україна стала країною зі своєю історією і своїм кіно. Найтяжче для них – величезна відповідальність перед тими, про кого зняли свій фільм. Найважчим у житті кроком для Наталії Ворожбит був перший дзвінок до прототипа свого героя.
Світ навколо тебе залежить від того, яким ти його зробиш. Тому вони зняли кіно про мир, який народжується після війни.
– Цей фільм ми робили для молоді, яка має тут жити й будувати свою країну, – зізнався Ахтем Сеїтаблаєв.
Чому його герої часом говорять трохи пафосно? – Поспішають сказати найважливіше, бо можуть не встигнути. Дивіться фільм, ним сказано все.