Збірник наукових праць книжкового типу «Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика», який випускає кафедра історії та стилістики української мови, першим з українських філологічних видань увійшов до наукометричної бази РІНЦ та представлений у повному обсязі в електронній бібліотеці (http://elibrary.ru/title_about.asp?id=51027).

Важливо, що це перше філологічне видання нашого університету, яке увійшло до сучасної наукометричної європейської бази.

У 2014 році в Парижі виданню присвоєно міжнародний ідентифікаційний номер ISSN (2311-2697) з правом друку трьома мовами – українською, англійською та російською. Роком раніше видання введене до реєстру національної наукометричної бази України.

Постійна рубрика «Медіалінгвістика в Україні» збірника «Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика» представлена на міжнародному медіалінгвістичному сайті (http://medialing.spbu.ru/) і таким чином праці українських філологів репрезентують сучасну національну науку в європейському просторі.

Збірник наукових праць започаткований 2000 року з ініціативи завідувача кафедри історії та стилістики української мови, професора Л.І.Шевченко. Він входить до списку А1 наукових видань України та затверджений ВАК як фахове видання з філологічних дисциплін.

До редколегії збірника входять провідні лінгвісти Італії, Македонії, Польщі, Росії та України.

 

 

Дмитро СИЗОНОВ,

доцент кафедри історії та стилістики української мови,

член редколегії збірника