Вихованець філософського факультету Андрій Кимач став першим українцем, який виборов головний приз одного з найпрестижніших конкурсів оперного світу – BBC Cardiff Singer of World. Сталося це улітку нинішнього року, а восени переможець виступив зі сцени Національної опери України у партіях, що принесли йому світову славу – тореадора Ескамільо (Бізе, «Кармен») і Алєко (Рахманінов). Це був його перший виступ у Києві.
Шлях Андрія від філософії до вершин оперного мистецтва не був простим. Провчившись три роки в нашому Університеті, вступив до Національної музичної академії імені П.Чайковського, навіть не маючи за плечима музичної школи. Після закінчення недовгий час працював у Херсонській філармонії, потім поїхав на заробітки до Польщі (працював на заводі), аби забезпечити собі можливість їздити на прослуховування до Європи. Лише торік дебютував у Барселоні – тоді й почалася його співацька кар’єра.
І от – перемога у BBC Cardiff, на який подавалися до 500 учасників зі всього світу. Що не давало здаватися всі ці роки? Мабуть, дуже велике бажання, говорить Андрій Кимач: «Інколи мені здавалося, що люди вважають мене дивним зі своїми мріями, що мені треба спуститися на землю і жити реальністю».
Філософська освіта, вважає Андрій, допомагає йому думати й розмірковувати над поведінкою своїх персонажів, формує кругозір більший, ніж у інших. Співак досі цікавиться філософією. Але напружений графік зовсім не залишає часу: тільки у цьому сезоні Андрій Кимач співає сольний концерт у Лондоні в Queen Elizabeth Hall, гала-концерт у Далласі, партію тореадора в Турині, у «Лючії ді Ламмермур» в Ов’єдо та візьме участь у Зальцбурзькому фестивалі.Кимач-співак