історики ОлімпіадаНаталія ШЕВЧЕНКО,
історичний факультет, доцент

Історичний факультет приймав учасників ІІІ Всеукраїнської олімпіади «Іспанія та латиноамериканський світ». Один із організаторів цього інтелектуального змагання для учнів старших класів – Центр латиноамериканських та іберійських студій «Casa Iberoamericana», що діє при кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн.
Для участі у фіналі з’їхалося 50 учасників із багатьох областей України, а також Києва, Херсона, Дніпра, Запоріжжя, Миколаєва та Львова. Деякі конкурсанти вже вдруге взяли участь у такому змаганні.
Роботу цьогорічної олімпіади було організовано за двома секціями: «Культурно-цивілізаційна ідентичність та історичні долі країн Іберійського півострова (Іспанія та Португалія)» та «Культурно-цивілізаційна ідентичність та історичні долі країн Латинської Америки».
Переможцями олімпіади у своїх секціях стали Антон Власенко (Київ, Ліцей політики, економіки, права та іноземних мов) та Ольга Закренична (Шепетівка, Хмельницька область, ЗОШ №4). Призові місця також посіли учасники з Миколаєва, Києва, Херсона, Волновахи, Нововолинська та смт Великі Новосілки Донецької області. У церемонії нагородження взяли участь представники дипломатичного корпусу.
Такі олімпіади стають доброю традицією нашої кафедри. Вони покликані  не тільки популяризувати історію, культуру і традиції іберійських та латиноамериканських народів серед молодого покоління нашої держави, а й сприяють поглибленню освітньої співпраці між вітчизняними закладами вищої освіти та становленню контактів із зарубіжними партнерами.