666Вона вже знайома юним знавцям «цариці наук» — учасникам IV етапу LІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, яка відбулася  цього року на базі Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Звістка щодо проведення в столиці IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики була для нас, як грім серед ясного неба. Адже планувалося, що учасників олімпіади прийматиме  Харків, де й велася відповідна підготовка. Але останні тривожні події в країні змусили змінити місце її проведення. В стислі терміни Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та відділ роботи з обдарованою молоддю Інституту інноваційних технологій і змісту освіти успішно підготувалися до проведення олімпіади на базі УФМЛ.

Докладені спільні зусилля не виявилися марними. За словами гостей п’ять днів олімпіади були яскравими та насиченими. Вона проведена на високому рівні. Гості зазначили якість харчування, чудовий вигляд їдальні УФМЛ та організацію культурної програми.

В олімпіаді брали участь 164 учні 8-11 класів з усіх регіонів України. Учасники відзначали особливу складність завдань, що потребували нестандартних шляхів для їхнього розв’язання.

А коли багатогодинні турніри та апеляції завершувалися, наставав час відпочинку. Запам’яталися гостям концертна програма, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка (Мистецький салон університету), відвідання зоологічного музею університету, зустріч з акторами Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, а також з колективом творчого об’єднання «Студія Квартал 95», проведення товариської футбольної зустрічі. Учасники олімпіади зустрілися з професорсько-викладацьким складом факультетів механіко-математичного та кібернетики.

Математики були непримиренними супротивниками на олімпіаді, а по її завершенню стали добрими друзями. Напутнє слово учасникам під час урочистого закриття олімпіади сказав голова журі, професор факультету кібернетики Богдан Владиславович Рубльов і запросив вступати до Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На пам’ять про олімпіаду з математики залишилися гарні спогади та чотири дипломи третього ступеня, що додалися до дипломів інших «олімпійців» ліцею.

Цього року на Всеукраїнських учнівських предметних олімпіадах учні УФМЛ здобули п’ять перших дипломів (астрономія (2), інформатика (2), інформаційні технології (1), п’ять других дипломів (фізика (3), астрономія (1) та інформатика (1)), а також п’ятнадцять третіх дипломів. До участі у відбіркових турнірах на Міжнародні учнівські олімпіади допущено п’ятеро учнів УФМЛ.

А.Мерзляков

 

На фото: Юлія Житарюк – учасниця олімпіади. До Києва вона приїхала з Криму. По завершенню олімпіади дівчина звернулася до керівництва УФМЛ з проханням навчатися в ліцеї. ЇЇ прохання було підтримано. Юлія Житарюк  нині – учениця 9Г класу УФМЛ.