DSC_8757Цього року Французька весна вкотре завітала до Київського університету імені Тараса Шевченка, пропонуючи студентам, викладачам та всім закоханим у французьку мову цілу низку заходів.  Так, у Гуманітарному корпусі відбулося святкування Міжнародного дня франкофонії. З цієї нагоди проведено Письмовий марафон, який тривав з 10.00 до 17.00. Організатори конкурсу – Посольство Франції в Україні, Асоціація викладачів французької мови України (АВФМУ), Франкофонна Асоціація України (ФАУ) та кафедра французької філології Інституту філології КНУ.

На урочистому відкритті виступили з вітальними промовами Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні пан Ален Ремі, аташе з питань французької мови Посольства Франції пані Віржіні Вільшанж,  заступник директора Інституту філології з навчально-методичної роботи С.Г. Саєнко, завідувач кафедри французької філології, проф. Г.Г. Крючков. Посол Франції особисто оголосив та вручив нагороди переможцям конкурсу «Французька мова та франкофонія 2014», першу премію в якому отримала студентка ІІІ курсу кафедри французької філології Катерина Грицайчук, яка також посіла друге місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді з французької мови.

Впродовж усього дня організатори марафону, серед яких, у першу чергу, слід зазначити пані Вільшанж, лектрис Посольства Франціїї — Жеан Ельмрабет та Шарлін Бернар, а також викладачів кафедри французької філології — Т.М.Гейко і Т.М.Бурмістенко, запропонували безліч цікавих завдань та ігор, як-от написання сучасної інтерпретації казки чи відгадування значення певних французьких виразів за малюнками. Загальна атмосфера свята була дуже творчою та дружньою. Для марафонців організували і можливість підживитися – їм було запропоновано безліч смачних страв. Закінчилося це святкування на веселий ноті – всі разом заспівали на караоке кілька французьких пісень. У цілому, враження учасників були дуже позитивні – за цілий день усі встигли роззнайомитись і потоваришувати.

Марафон на честь святкування Міжнародного дня франкофонії завершився офіційним прийомом у резиденції Посла Франції в Україні, на який були запрошені учасники та організатори марафону. Протягом вечора  учасники мали змогу поділитися своїми враженнями від марафону, обмінятися творчими ідеями та поспілкуватися з цікавими гостями. Отже, ця подія стала новим виявом чудової традиції святкування Міжнародного дня франкофонії в нашому університеті.

Але на цьому свято французької мови не скінчилося. За кілька днів було підбито підсумки конкурсу “Створи нове французьке слово”. Цей конкурс проводився АВФМУ та Французьким центром Інституту філології на підтримку інціативи Міністерства культури та комунікації Франціїї. Учасникам конкурсу пропонувалося  виявити талант у сфері французької неології та подати новотвори на  розсуд своїх товаришів. За результатами голосування переможцями стали студентки 3-го курсу кафедри французької філології Ангеліна Смирнова (слово “chuchomanger” – потайки їсти) та Вікторія Панасенко (слово “medvediever” – засинати під час чогось важливого), які отримали книжкові винагороди від організаторів.

Студенти кафедри французької філології мають також і незаперечні поетичні таланти. Так, студентка 1 курсу — Єлизавета Новак здобула третю премію в конкурсі поетичного перекладу, який восьмий рік поспіль проводився АВФМУ за сприяння Посольства Канади в Україні. Цього разу  конкурсантам було запропоновано для перекладу добірку творів Тараса Шевченка на честь двохсотрічного ювілею з дня його народження. На думку журі, Ліза майстерно передала кобзареве слово французькою мовою, за що отримала нагороду від Посла Канади у Белграді, пана Романа Ващука, та радника з політичних питань Посольства Канади в Україні, пані Анн Матсон Гаус. Вручення нагороди відбулося в Посольстві Канади в Україні.

І нарешті, 10 квітня 2014 р. студенти та викладачі Інституту філології радо привітали професора Сорбонни (Париж-ІІІ), Жана-Іва Герена, який виступив перед франкомовною громадою з лекцією “Бунт та демократія Альбера Камю”. Захід організовано за ініціативи Відділу культурного співробітництва Посольства Франції в Україні та Французького культурного центру в Україні й за підтримки кафедри французької філології та Французького центру Інституту філології. Серед організаторів з французької сторони на лекції були присутні аташе з питань французької мови Посольства Франції, пані Віржіні Вільшанж, та виконавчий директор  Французького культурного центру в Україні, пан Франкі Бландо, а з української — завідувач кафедри французької філології, проф. Г.Г. Крючков, та директор Французького центру ІФ, доц. Т.М.Гейко. Доповідь  французького викладача  літератури захопила українських слухачів своєю щирістю та актуальним звучанням, що перетворилася на жваве спілкування з аудиторією.

Отже, Французька весна триває!

 

Тетяна ГЕЙКО,

директор Французького центру

Інституту філології