дідиГасити пожежі з великої відстані (від 1 км) у безпечному для вогнеборців режимі дозволяє пристрій, нещодавно запатентований професором фізичного факультету Сергієм Рево. За хвилину пристрій здатний метнути до 200 дисків, які летітимуть із шаленою швидкістю по складній дузі – як футбольний м’яч від славетного удару Валерія Лобановського «сухий лист». А от  на останній ділянці падатимуть різко вниз, все навколо засипаючи речовиною, що її нестимуть диски. Це може бути як порошок для гасіння пожеж (саме для цього запатентований пристрій), так і будь-яка суха речовина, котру потрібно доправити з далекої відстані – у тому числі для військових потреб. За хвилину роботи машини можна щільно «накрити» чималу площу. Пристрій незамінний при важкодоступних пожежах: від нафтобази чи електростанції – до складів боєприпасів.
Патентовласник винаходу – Університет. Втім, як і в усіх розробках, що їх за десятки років Сергій Рево запатентував спільно з не менш винахідливим професором Василем Копанем – однією з легенд фізичного факультету КНУ (наймолодший із нобелівських лауреатів з фізики останніх десятиліть ще й на світ не народився, коли асистент кафедри фізики металів Василь Копань опублікував статтю про волоконні шаруваті композиції, вивчення яких колись призведе до створення дивовижного графену).
Усі винаходи наших фізиків – максимально економічні. Так, завдяки останньому з них – горючій суспензії з високою теплотою згорання – можна відновити роботу закритих нещодавно ТЕЦ. Суспензія складається з дрібного вугілля й керосину – дешевої суміші, яка дає багато тепла. Етап патентування й випробувань винаходу уже позаду.
Для актуальних нині бронежилетів університетські фізики під керівництвом завідувача кафедри фізики металів, члена-кореспондента НАНУ Володимира Макари розробили оригінальний матеріал 6-го рівня захисту, здатний протистояти високошвидкісному ударному навантаженню. Він складається з кількох шарів (кераміка, поліетилен, наношарувата композиція). Така броня здатна витримати удар 62-мм гвинтівкового патрону попри всю свою зовнішню «тендітність»  (вона достатньо легка). Винахід успішно пройшов військові випробування, а в університеті став темою ґрунтовного прикладного дослідження на найближчі два роки.