4Ксенія Ільченко

Інформаційні технології електронної комерції та електронного урядування, захисту кіберпростору, проектування та управління проектами, теорія несилової взаємодії та її застосування, технології електронної освіти, штучного інтелекту й інформаційної розвідки та впливу обговорювали на пленарних та секційних засіданнях учасники науково-практичної конференції «Інформаційні технології та взаємодії», яку провів факультет.

Усі зусилля програмного і організаційного комітетів конференції були об’єднані дуже простою і, водночас, надзвичайно складною метою – зробити так, щоб завтра було кому розвивати нашу країну і привносити до світової наукової скарбниці нові здобутки.
Актуальність запропонованої тематики підтвердилась тим, що із 258 зареєстрованих учасників 32% виявили бажання виступати з доповідями, ще 18,2% – бути присутніми на секційних засіданнях.
Такий розподіл трохи порушує звичну статистику наукових заходів – так звані 100->50->25 (загальна кількість -> ймовірна присутність на заході -> присутність на засіданні секції). Активній зацікавленості учасників сприяла актуальність тематики, а також включення до програми конференції низки незвичних заходів, таких як практично орієнтовані виступи учасників від компаній «Цеппелін Україна» та «Майкрософт Україна». Зокрема, представник останньої розповів про організацію електронного документообігу для університетів.
Також під час роботи конференції було презентовано монографію О.Волошина та В.Кудіна про технологію послідовного аналізу варіантів у задачах дослідження та проектування складних систем та науково-популярне видання «Діалоги з Теслею. Теорія Несилового Світу», підготовленого колективом авторів (Н.Єгорченкова, Л.Кубявка, О.Тімінський, О.Тесля та інші). Книга несподівано зацікавила студентів, які, зазвичай, не ходять на подібні заходи. Такий локальний феномен, за висловом самих студентів, зумовлений «прикольною обкладинкою» та «людською мовою».
Таким чином, одним із основних здобутків цієї конференції, окрім традиційних наукових контактів, розмаїття виступів учасників та генерації нових ідей, стала популяризація науки та наукових заходів серед молоді, надання їм практичного змісту.