Наприкінці року завідувач кафедри метеорології та кліматології географічного факультету професор С.І.Сніжко перебував у Регіональному Екологічному Центрі Центральної та Східної Європи (м. Сентендре, Угорщина), де брав участь у міжнародному семінарі «Адаптація до змін клімату: зв’язок між урбанізованими територіями та охороною здоров’я» в рамках європейського проекту “OrientGate”.

Керівництво Регіонального Екологічного Центру Центральної та Східної Європи обґрунтувало своє запрошення українського професора для участі в цьому важливому заході тим, що науковці кафедри метеорології та кліматології Київського національного університету імені Тараса Шевченка протягом останніх кількох років зробили значний внесок у дослідження зміни клімату, якості міського повітря та заходів адаптації до цих змін.

А напередодні С.І.Сніжко взяв участь у спільній робочій нараді експертів з питань зміни клімату країн Європейського Союзу та Східного партнерства, організованій Міжнародним інноваційно-технологічним центром регіональних та міжнародних досліджень (СERISS), що відбулася в м. Афіни.

У нараді взяли участь 21 експерт з усіх 6 країн Східного партнерства (Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Вірменія, Азербайджан) та 7 країн-членів Європейського Союзу, які прибули з підготовленими проектами для обговорення на нараді.

Після активної дводенної дискусії було визначено п’ять наукових тем, які становлять спільний інтерес і для країн Східного партнерства, і для країн Європейського Союзу. Ці теми передані для розгляду в Європейську Комісію (Брюссель) як потенційні наукові проекти до програми «Горизонт-2020». Однією з обраних тем є пропозиція кафедри метеорології та кліматології нашого університету.