геологиВолодимир МИХАЙЛОВ,
директор ННІ «Інститут геології»

Навчально-науковому інституту «Інститут геології» (раніше – геологічний факультет) Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2019 році виповнюється 75 років!
Сьогодні Інститут – провідний заклад вищої освіти в Україні в галузі наук про Землю. Роботу Інституту забезпечують 7 кафедр, науково-дослідна, адміністративно-організаційна і господарська частини, до складу Інституту входять інформаційно-обчислювальний сектор і геологічний музей. Інституту також підпорядкований Коледж геологорозвідувальних технологій.
ННІ «Інститут геології» готує фахівців за спеціальностями «Науки про Землю» і «Геодезія та землеустрій» за освітніми програмами, що викладаються українською, російською та англійською мовами.
сьогодні тут навчається понад 350 студентів. Чимало з них займаються науковими дослідженнями, посідають призові місця у всеукраїнських конкурсах, беруть участь у наукових конференціях, у тому числі й зарубіжних. У 2018 році студентський науковий осередок Інституту здобув найвищу нагороду SEG Annual Meeting із понад 500 подібних осередків світу.
Випускники Інституту працюють у відомих геологічних компаніях України і світу, інститутах НАН України, продовжують навчання в аспірантурі, у тому числі за кордоном (Швейцарія, Австралія).
Співробітники ННІ беруть участь у бюджетних та грантових темах, зарубіжних відрядженнях, публікують підручники і посібники, монографії, статті і матеріали конференцій.
Розширюється географія міжнародного співробітництва Інституту. Зокрема, у 2018 році воно охопило 20 країн.