Norway_2015Після підписання угоди у 2014 р. про співпрацю між Університетом Тромсе і КНУ для студентів геологічної спеціальності відкрилися додаткові можливості. Університет Тромсе є молодим навчально-науковим закладом, що спеціалізується на дослідженнях у високих північних широтах. На сьогодні в ньому навчаються понад 12000 студентів, бюджет Арктичного університету становить понад 275 млн. євро.
Інститут геології має домовленість про обмін студентами та аспірантами, у тому числі за рахунок фондів і квот, що надаються норвезьким урядом. Налагоджена співпраця щодо організації екскурсій, навчальних та виробничих практик для студентів, можливості участі дослідників у польових та лабораторних дослідженнях. У 2015 р. наші студенти і викладачі відвідали найбільш північний університет світу, зустрілися з його керівництвом, ознайомилися з лабораторіями, науковим центром «Полярія», історичним музеєм та Центром наукових досліджень Арктики. Головним елементом подорожі стала геологічна практика в регіоні Фіннмарк, в околицях міста Алта, що розташоване ще північніше – за полярним колом. Студенти- бакалаври та викладачі Інституту мали змогу попрацювати на відслоненнях палео- та неопротерозойських комплексів кристалічного фундаменту, геологічних утвореннях каледонід північної Скандинавії. Під час практики студенти отримали можливість наочно побачити та задокументувати цікаві морфоструктури та прояви рудних процесів. Чудова погода дала змогу насолодитися фантастичними краєвидами норвезького Заполяр’я.
У 2015 р. відбувся зворотний візит делегації з Університету міста Тромсе. Гості відвідали Канівський природний заповідник, підрозділи ННІ «Інститут геології», Геологічний та Зоологічний музеї Університету, було організовано серію презентацій, що демонстрували навчальну та наукову діяльність обох сторін.
У рамках співпраці з Університетом Ставангера у квітні 2017 р. в регіоні Калаврита у Греції студенти під керівництвом іноземних викладачів упродовж тижня розширювали свої знання зі структурної геології, геологічного картування, тектоніки, седиментології та стратиграфії. У складі цієї інтернаціональної групи студентів були представники Норвегії, Швеції, Португалії, Франції, Греції, Ірану, Бангладеш та Китаю.