«Ми є народ волелюбний, завжди готовий умерти до єдиного за свою волю», – казав Богдан Хмельницький. Ці слова були багато разів доведені українськими січовими стрільцями,  воїнами Української Галицької Армії та військ Української Народної Республіки, бійцями УПА. Українцями, які в складі збройних сил різних країн світу – від  СРСР до Канади й Австралії – боролися і перемогли нацизм у Другій світовій війні.
Але найбільшою мірою День захисника України, офіційно запроваджений минулого року, буде пов’язаний із сучасними героями – учасниками  війни за нашу незалежність, учасниками антитерористичної операції та бойових дій.

(З виступу Президента України Петра Порошенка на церемонії «Клятви військового ліцеїста» у Запоріжжі 14 жовтня 2015 року).

DSC_9051ppyyЛариса КІТ
Саме їх – тих, хто присвятив своє служіння українському народові, хто свято беріг і береже незалежність і спокій нашої держави, вітали з нагоди  Дня захисника України і в нашому університеті. Урочисті заходи з ушанування їх бойового подвигу пройшли на факультетах та в інститутах КНУ.
Бійці АТО, учасники бойових дій, офіцери та курсанти Військового інституту проводили зустрічі зі студентами та учнями навчальних закладів Києва. Курсанти ВІКНУ взяли участь у «Зустрічі поколінь», що відбулася в меморіальному комплексі «Національний музей історії України в Другій світовій війні».
З нагоди свята Рада ветеранів війни та праці КНУ організувала екскурсію для студентів і ветеранів університету до історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисль».
Напередодні Дня захисника студенти, викладачі та співробітники КНУ поклали квіти на честь свята до Пам’ятного знаку на фасаді Головного корпусу, який тепер об’єднує і символізує подвиг усіх поколінь університетських героїв-захисників, які загинули за свою Батьківщину в минулих війнах, військових конфліктах та нинішній неоголошеній війні на Сході.
DSC_8997yyyyyА ввечері в залі Мистецького центру вперше за час війни університет зібрав героїв нашого часу – понад 80 студентів, курсантів, аспірантів, викладачів та співробітників – учасників АТО.  Декого з них ми бачили впродовж року у військових репортажах і телесюжетах, на сторінках газет і журналів, декого зустріли вперше.  Добровольці й мобілізовані, професійні військові й представники більше ніж мирних професій – усі вони мають за плечима чималий бойовий досвід, набутий в умовах неоголошеної війни.
Захисників тепло вітали члени університетської родини. Від її імені ректор Леонід Губерський подякував воїнам за їхній ратний труд, за внесок у те, що сьогодні в Україні не гримлять гармати.

– Усі ми сподіваємося на те, що сьогоднішня тиша          набуде рис миру, –

висловив спільну думку всіх присутніх  Леонід Губерський. Героям вручили Подяки за особисту мужність та сумлінне виконання обов’язків під час участі в АТО в Донецькій і Луганській областях та іменні годинники з символікою університету. На честь присутніх воїнів капела бандуристів виконала концертну програму «Хай Свята Покрова Україну збереже!»