snajjpershaАлік МІНГАЗУТДІНОВ,
історичний факультет,
професор

12 липня 2016 року виповнилося 100 років від дня народження вихованки нашого Університету Героя Радянського Союзу, снайпера 54-го полку Приморської армії Людмили Павличенко.
У 1937 р. Людмила вступила на історичний факультет Київського університету, мріючи зайнятися педагогічною або науковою роботою. Навчання у виші вона поєднувала з роботою – з кінця 1939 р. працювала в історичній бібліотеці. Але плани порушила війна – з 10 серпня 1941 р. дівчина вже брала активну участь в обороні Одеси. На рахунку Людмили Павличенко було 309 знищених фашистських солдат та офіцерів. Такої кількості вбитих ворогів не мав жоден снайпер Червоної Армії.
У важких боях із гітлерівцями Людмила отримала три поранення і чотири контузії. За відвагу, мужність, військову майстерність, проявлені у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників,  25 жовтня 1943 р. Л. Павличенко було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Вона увійшла до складу делегації молоді для відвідання США, Канади та Великобританії. Тільки в Америці делегація відвідала 43 міста, де відбувалися урочисті заходи на честь радянських героїв. Людмила Павличенко неодноразово виступала на мітингах, розповідаючи про самовіддану боротьбу радянського народу проти фашистського варварства.
Від редакції: у 2015 році на кіноекрани вийшов фільм «Незламна» про життя Людмили Павличенко.