Горизонт20 березня Україна офіційно приєдналася до нової рамкової програми ЄС у сфері досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Підписання угоди відбулося в приміщенні Кабінету Міністрів України. По цьому делегація ЄС на чолі з комісаром з досліджень, науки та інновацій Карлушом Моедашем відвідала Київський національний університет імені Тараса Шевченка, де проведено конференцію за участю представників Міністерства освіти і науки України, провідних науковців та освітян.
Міністр освіти і науки України Сергій Квіт наголосив, що для нашої країни участь у програмі надзвичайно важлива: адже українські науковці матимуть можливість користуватися спільними європейськими ресурсами, конкурувати з західними колегами і пропонувати власні дослідницькі програми. Пан Карлуш Моедаш, комісар ЄС з досліджень, науки та інновацій, зазначив, що день підписання цієї угоди можна без перебільшення вважати історичним. «У непростий і непевний для себе час Україна знайшла сили зробити крок до європейського майбутнього, крок стратегічний і далекоглядний. Вільний розвиток прогресу та нових ідей іде пліч-о-пліч із миром та процвітанням нації. Для мене було честю поставити свій підпис під Угодою, і так само для мене є честю виступати перед спільнотою блискучих українських науковців».
«Горизонт 2020» — це Восьма рамкова програма ЄС з досліджень та інновацій і на даний момент найбільша багатонаціональна дослідницька програма в світі. Вона триватиме до 2020 року, і загальний бюджет її становить близько 80 млрд. євро. Україна, підписавши угоду, отримує доступ до всього спектру заходів, що фінансуються програмою. Науковці зможуть користуватися сучасними науковими ресурсами, електронними базами, разом з європейськими колегами конкурувати за гранти. Брати участь у «Горизонті» зможе представник університету чи дослідницький центр або ж представник малого чи середнього бізнесу. На участь у програмі Україна отримала від ЄС безпрецедентну 95-відсоткову знижку й річне відтермінування першого внеску.