мальтСокол1Андрій КРАВЧЕНКО,
начальник відділу міжнародного
співробітництва

На початку квітня університет став місцем проведення Міжнародної конференції «Мальтійський Орден і Україна: історія, сьогодення, перспективи», що пройшла в рамках першого робочого візиту до України Прем’єр-міністра (Великого канцлера) Мальтійського Ордену Альбрехта фон Безелагера.
У своєму виступі Надзвичайний і Повноважний Посол Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне так окреслив мету цієї конференції: «Сьогодні ми маємо правильно представити те, чим є Мальтійський Орден насправді, розповісти про його діяльність в Україні й обговорити ті проекти, що вже впроваджені в життя, а також ті, які ми плануємо запровадити в цій державі».
Організатори конференції поділили доповіді учасників на два блоки. Доповідачі першого блоку розповідали про історію та міжнародні відносини Мальтійського Ордену, другого – про діяльність Мальтійського Ордену в Україні.
У заході взяли участь високоповажні гості, серед яких були: Блаженніший Любомир (Гузар), владика Богдан (Дзюрах), Апостольський нунцій в Україні Преос Клаудіо Гуджеротті, Посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо, Посол України при Святому Престолі (Ватикані) та при Суверенному Мальтійському Ордені Тетяна Іжевська та інші.
З вітальними промовами до учасників конференції звернулися Верховний Архієпископ УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар та проректор з науково-педагогічної роботи КНУ Петро Бех.

З доповіддю «Походження Мальтійського Ордену та його гуманітарна діяльність» виступив Великий Канцлер Альберт фон Безелагер. В Україні, починаючи з 1990 року, діють довгострокові проекти «Мальтійської служби допомоги», зокрема благодійна кухня та «Святий Миколай іде до сиріт». Мальтійським Орденом запроваджено проект з реабілітації переселенців зі Сходу України.
«Ті події, які, на жаль, відбуваються у вашій країні, показують, що наша підтримка має бути збільшена. Ми продовжуватимемо ті ініціативи, що вже почали, й розширюватимемо їх. Адже наша роль у світі – це, насамперед, гуманітарна дипломатія. Україна може розраховувати на нашу підтримку і допомогу», — запевнив Альберт фон Безелагер.

Мальтійський Орден  виник у Єрусалимі в ΧΙ столітті і є одним із найдавніших католицьких орденів. Він є найменшою суверенною державою із власною конституцією та громадянством. Це був перший орден, який займався благодійністю. У наші дні Мальтійський Орден залишається суверенним суб’єктом міжнародного права, має власну конституцію, громадянство, державні інституції та продовжує надавати гуманітарну допомогу постраждалим, веде благодійну діяльність у різних куточках світу. Орден має дипломатичні відносини з понад 100 державами світу. Офіційні відносини з обміном послами між Україною та Мальтійським Орденом було встановлено 9 лютого 2008 року