dsc_0048Тетяна ХАСАНОВА

На картинах Валерія та Марії Каленкових можливо все: і яблука-велетні над хатою, і чудернацькі мопси, і море, що дихає заходом сонця, і помаранчеве небо Парижа. Перша виставка юних художників відкрилася у Науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича. У День Святого Миколая їх вітали від імені адміністрації КНУ проректор з науково-педагогічної роботи В’ячеслав Шамрай та директор Центру комунікацій Олена Добржанська, на згадку про Університет вручили творчі та смачні подарунки і сувеніри.
Валерію Каленкову 15 років. Він завжди захоплювався малюванням, навіть читати навчився за маленькими коміксами. Це було нелегко, бо в нього аутизм і дислексія. Та завдяки цьому він має свій особливий погляд на світ, який відтворює у власних картинах. Його роботи дуже емоційні й яскраві. Улюблені теми Валерія – тварини, пейзажі, море. Він грає на фортепіано, любить твори Баха та джазові імпровізації, кіно та комікси.
Марії  дев’ять років. Вона дуже любить свою молодшу сестру та старшого брата. Писати олійними фарбами почала з 6 років, коли побачила роботи брата. Її улюблені теми – натюрморти та морські пейзажі: «Натюрморт – це те, на що хочеться дивитися щодня. У кожного художника є хоча б один натюрморт». Марія дуже тонко відчуває кольори і любить писати з натури. Дівчинка також грає на фортепіано, успішно опановує кілька іноземних мов, любить шахи.
Мама юних художників Віра Каленкова вважає, що найголовніше – не ламати бачення дітей, адже воно у них особливе: «І чому не може бути помаранчевого неба у Парижі?» Якщо навчаючись молода людина зберігає своє бачення, вона може стати геніальним художником. Усією сім’єю вони захоплюються коміксами та супергероями, адже це прості люди, у яких є велика внутрішня сила. Їхні історії підтримують віру.
А ще Каленкови готують роботи на фестиваль ComicCon, який проходитиме у травні 2017 року у Києві. Досі, мабуть, ніхто не писав трансформери олією.
Новий Рік сім’я Каленкових завжди зустрічає вдома, адже це – родинне свято.