Комаров на конф.На початку навчального року я розмірковував про перспективи розвитку науки і технологій в Україні і Чеській республіці, спілкуючись із учасниками Празької міжнародної школи з медичної хімії – надзвичайно цікавого форуму науковців, причетних до пошуку нових лікарських засобів, куди мене запросили прочитати лекцію. Я розповідав про історію, сучасний стан та майбутнє пептидів та протеїнів як лікарських засобів. Мені було дуже приємно, що досягнення наукової групи Інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка у галузі фотокерованих лікарських засобів, про які я також розповів, викликали значний інтерес та дискусію.
Професор університету Бар-Ілан Аріє-Лев Грузман запитав мене, як справи з науковими дослідженнями в Україні. Я поділився своїми думками.
– Так, – сказав він. – Перед вами – відкрита дорога. Наразі вам доступні майже всі ті ресурси, що й вченим Європи, наприклад, кошти програми Горизонт 2020. Схоже, що вас дедалі більше підтримує держава, а приватні підприємства надзвичайно зацікавлені у висококваліфікованих фахівцях, яких готують ваші університети, і готові вкладати кошти у розвиток інфраструктури. Якщо така тенденція збережеться – все буде добре!
Я погодився з цим, я оптиміст. Інакше не повинно бути!