Сонячними весняними днями – з  5 по 11 квітня в стінах КНУ імені Тараса Шевченка та на театральних майданчиках міста  пройшов ІІІ  Міжнародний  студентський театральний фестиваль «Катарсис:  Європейський вибір».  Театральне мистецтво як засіб висловити свої найпотаємніші думки й сподівання, спосіб разом з однодумцями й друзями творити добро, проводити вільний від занять час у творчому пошуку  – ця ідея припала до душі багатьом студентам столиці. Вже втретє фестиваль об’єднує обдаровану творчу молодь університету навколо ідеї  створення вільного Art-простору для обміну креативними ідеями та досвідом.

Особливістю цьогорічного фестивалю, за словами його куратора та засновника студента магістратури факультету психології  КНУ імені Тараса Шевченка  Олексія Коваленка стала розширена конкурсна програма. Можливість доторкнутися, попрацювати над глибокими філософськими текстами, відчути культурний доробок європейських літераторів отримали всі учасники цьогорічного фестивалю, що тривав упродовж п’яти  днів та репрезентував творчі роботи  студентів тепер уже п’яти державних вишів  Києва: КНУ імені Тараса Шевченка; НАУ;НТУУ КПІ; НАМУ імені П.І. Чайковського; КІМ імені Р.М.Глієра; КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого. У такий спосіб організатори фестивалю розширили жанрові рамки показів, адже музика сучасна і класична у професійному виконанні студентів музичних вишів посіла гідне місце серед театральних постановок і показів.

Розпочався фестиваль показом робіт на вільні теми на відкритому повітрі – Open Air тривав кілька годин, упродовж яких  на зелених паркових майданчиках й доріжках університетського відкритого простору грали  й співали, танцювали, показували фокуси. Серед героїв  Open Air були італійські маски, справжні балерини на пуантах, живі скульптури та багато іншого, що зачаровувало гостей та жителів міста, які ставали глядачами незвичних інтермедій.

На фестивалі було представлено культуру країн Європи – Австрії, Греції, Італії, Німеччини, Норвегії, Франції, Чехії, Швейцарії. Важливим етапом розвитку фестивалю стало залучення до співпраці європейських культурних та дипломатичних інституцій, зокрема Посольства Швейцарії в Україні,  Посольства Королівства Норвегії в Україні, Італійського інституту культури в Києві, Чеського центру в Києві, Гете –  інституту в Києві.

Офіційне відкриття фестивалю відбулося у стінах нового величного білосніжного  Мистецького салону КНУ імені Тараса Шевченка за участі дипломатів  та представників європейських культурних інституцій, студентів та викладачів КНУ.

Серед гостей  свята  були присутні Вповноважений представник посольства Швейцарії в Україні  Філіп Панізон, директор Італійського інституту культури в Києві, почесний професор та доктор КНУ імені Тараса Шевченка  Нікола Франко Баллоні, представниця Французького центру університету Жеан  Ель Мрабет.

Серед поважних представників КНУ імені Тараса Шевченка були ректор університету Леонід Губерський, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров, директор Молодіжного центру культурно-естетичного виховання університету Надія Максименко.

Відкрила фестиваль молодіжна група молодого  колективу  Театру Символ Драми факультету психології із виставою «Іфімеда в Авліді» за давньогрецьким драматургом Євріпідом ( режисер: Олексій Коваленко). Вистава була присвячена пам’яті Небесної сотні.

Також на відкритті відбулися презентації команд-учасниць цьогорічного фестивалю – кожен із учасників презентації мав відповісти на запитання: що означає театр у його особистому житті. Відповіді пролунали в діапазоні від «сенс мого життя», «моя любов»  до «засіб відтворити й зрозуміти цей світ».

На завершення свята пролунав невеликий концерт  Біг бенду кафедри джазової музики Київського інституту музики імені Р.М.Глієра.

Фестиваль цього року звернув увагу широкого кола глядачів та запропонував актуальні теми для роздумів. Він отримав схвальну оцінку європейських партнерів та був визнаний унікальним у своєму роді. «У майбутньому ми будемо прагнути розширення кола наших партнерів та друзів не тільки у Європі, але й в інших країнах світу, адже актуальне та щире мистецтво (а саме таким воно є серед  студентів-ентузіастів, учасників фестивалю) не знає меж», – сказав Олексій Коваленко, куратор та засновник фестивалю «Катарсис».