photo_1Галина УСАТЕНКО,
завідувачка Підготовчого відділення.

На Підготовчому відділенні завершилася вступна кампанія для іноземних громадян 2020 року. Цьогоріч вона була тривалішою, реагувала на чимало викликів, однак стала успішною.
Загалом на основні факультети було зараховано 497 студентів – іноземних громадян (порівняно із 793 у 2019 році). Однак Інститут філології цьогоріч прийняв навіть на 4 особи більше – 122 (порівняно із 118 минулого року); а Інститут міжнародних відносин на 7 осіб більше – 86 (порівняно із 81 минулого року). Збільшилося число студентів-іноземних громадян і на філософському та механіко-математичному факультетах. Проте доволі відчутно зменшилася кількість іноземців в Інституті біології та медицини (126 проти 302 минулого року) та на економічному факультеті (19 проти 37 минулого року). Також з 1 вересня 2020 року на доуніверситетській підготовці навчається 110 слухачів-іноземців за трьома мовами (українська, англійська та російська). Топ-6 країн-лідерів, громадяни яких вступили до нашого Університету: Туркменістан, Китай, Індія, Іран, Азербайджан і Туреччина.
Цей рік був як ніколи складним, з огляду на пандемію: закритість кордонів; непрацюючі посольства України через карантин за кордоном та неможливість отримання візи на навчання; острах потенційних абітурієнтів виїжджати з країни проживання тощо. Водночас, ускладнився процес набору іноземних студентів з огляду на відсутність російськомовних освітніх програм (згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти») та малу кількість акредитованих англомовних програм, у тому числі й ОС «доктор філософії».
Нові виклики вимагають і нових підходів до залучення іноземних громадян, чим активно займалося упродовж року Підготовче відділення спільно з різними підрозділами Університету, які працюють над залученням іноземних студентів. Зокрема, було розроблено цілком новий сайт Підготовчого відділення для іноземних студентів з інформацією про наш Університет, який, водночас, став платформою для дистанційної подачі документів для отримання запрошення на навчання (алгоритм із покрокової подачі документів для запрошення та інформаційного супроводу вступника створив Центр інноваційного розвитку). Також розроблені й впроваджені нові моделі онлайн-комунікації з усіма іноземними студентами, які навчаються в Університеті та цікавляться питаннями вступу (лише у боті зворотного зв’язку в мережі Телеграм опрацьовано близько 10 тисяч запитів).
Університет радо відгукнувся на ініціативи Уряду України щодо участі в експерименті з дистанційного зарахування вступників-іноземних громадян. Очікується, що у разі ефективності цього експерименту процедура зарахування іноземних студентів буде спрощеною та відкритішою для іноземців. А Університет отримає більше вступників-громадян різних країн.