Чеські студентиПроректор університету Петро Бех зустрівся зі студентами, які навчаються в КНУ за обміном у рамках міжнародних освітніх проектів Еразмус Мундус EMP-AIM та HUMERIA. Студенти з Чехії та Словаччини розповіли про свої враження про навчання в Шевченковому університеті.
Ленка Гейникова і Мартин Штолпа, студенти-філологи Університету Масарика в Брно (Чеська Республіка) вивчають в Інституті філології українську мову та літературу і вже можуть вільно спілкуватися. Ленка Гейникова поділилася планами на майбутнє: «Незабаром я закінчую магістратуру, після чого планую викладати чеську мову для іноземців. Адже в Чехії — велика українська діаспора».
Адам Мішо й Мирослав Слука, студенти Університету Яна Коменського в Братиславі (Словаччина) отримали стипендію від ЄС на навчання в нашому університеті. Вони обрали Інститут міжнародних відносин, і, водночас, вивчають в Інституті філології російську мову.
Мирослав Слука розповів: «Я взяв участь у цій програмі, бо маю за мету вільно володіти російською мовою. Після закінчення навчання я хочу працювати в міжнародній компанії, можливо, у вашому прекрасному місті».
Адам Мішо вивчає в ІМВ міжнародне торговельне право: «Радий, що взяв участь у програмі обміну, адже в Словаччині я не маю можливості навчатися за цією спеціальністю. З нами працюють гарні викладачі, курс повністю англомовний. Але в повсякденному житті ми просимо одногрупників говорити з нами російською якомога більше. Українці такі привітні, в усьому нам допомогають».
Студент Марош Демович минулого року стажувався на економічному факультеті КНУ протягом першого семестру. Другий семестр Марош вирішив провести в Санкт-Петербурзькому університеті. А цього року він виборов стипендію в Міжнародному Вишеградському фонді, щоб повернутися до нашого університету, цього разу до Інституту міжнародних відносин. Марош розповів про свої враження: «Здивував, якщо не сказати вразив високий рівень англійської — як серед викладачів, так і серед студентів. Мене оточують дуже привітні та уважні люди, я почуваюся майже як удома. Хочу залишитися тут і на наступний семестр, якщо мені вдасться влаштуватися в Києві на стажування в міжнародній організації. Мене не лякає навіть погода — адже минулого року я пережив тут двадцятип’ятиградусні морози!».
Після щирої розмови проректор побажав іноземним гостям успіхів у навчанні та  майбутній роботі.

Фото прес-центру