1Юрій БОЙКО,
начальник інформаційно-
обчислювального центру КНУ

Нещодавно на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем відбувся день корпорації IBM. У рамках заходу співробітники та студенти (а прийшло їх чимало) зустрілися з Олександром Даньком, директором академічних програм ТОВ «ІВМ Україна», та Аллою Соболевською, спеціалістом департаменту корпоративних систем ТОВ «ІВМ Україна».

IBM – американська корпорація, один із найбільших та найстаріших світових розробників та виробників усіх видів апаратного та програмного забезпечення, один із найпотужніших провайдерів ІТ-сервісів та консалтингових послуг. Корпорація посідає шосте місце у списку найбільших компаній світу. Заснована у 1911 році (носить назву IBM з 1924 року). Співробітники корпорації IBM отримали п’ять Нобелевських премій (всі – з фізики). Представництва компанії IBM є у 170 країнах світу, а працює у ній понад 370 тисяч співробітників.

Олександр Данько розповів про понад сторічну історію інновацій корпорації IBM та майбутню еволюцію ІТ-індустрії, основні напрями роботи компанії, її стратегію та деякі нові розробки, у тому числі про систему IBM Watson. Присутні познайомилися з концепцією «Розумної планети», яка вже почала реалізовуватися у багатьох галузях і складає зміст IV промислової революції – переходу до когнітивних систем. Особливу зацікавленість студентів викликала інформація про програми співпраці з вищими навчальними закладами, які корпорація IBM впроваджує у багатьох країнах світу. Це і безкоштовні курси, які пропонує корпорація IBM, і преференції для студентів, аспірантів і викладачів при складанні сертифікаційних іспитів, і програми стажування студентів у лабораторіях IBM.
У рамках дня корпорації IBM в Університеті відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між ТОВ «ІВМ Україна» та факультетом радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем. В урочистій атмосфері його підписали директор академічних програм ТОВ «ІВМ Україна» Олександр Данько та декан факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем професор Ігор Анісімов. На сьогодні вже є яскраві наочні результати такої співпраці – на факультеті використовується сервер IBM p550, на якому студенти кафедри комп’ютерної інженерії поглиблено вивчають технології ІВМ.