В Інституті журналістики відбувся IV Іспансько-український форум “Військова журналістика. Інформація проти пропаганди”. Сюди з’їхалися провідні фахівці українського та іспанського медіапростору.

Модераторами зустрічі були професор Інституту журналістики, Президент Академії української преси Валерій Іванов та заступник директора з наукової роботи Віталій Корнєєв. Серед запрошених спікерів – іспанські журналісти Ана Алонсо та Педро Родрігес, а також Надзвичайний та Повноважний посол Королівства Іспанії Херардо Бугайо Оттоне. Українську сторону представили відомі журналісти, серед яких Ірина Павленок, Артем Шевченко, Григорій Жигалов, Микола Мовчан.
Основною на форумі була тема інформаційної війни та українське питання в контексті світового медіапростору. Спікери наголосили на важливості протидії маніпуляціям суспільною думкою та дотриманні журналістської етики. Велика увага надається ролі соцмереж та громадської журналістики як нових творців суспільної думки. В ході роботи форуму учасники дійшли висновку, що український медіапростір потребує розширення й на європейську територію, а самим журналістам треба надавати гарантії вільної та незалежної роботи.

Ксенія Кіт