У нашому університеті з ініціативи Міністерства освіти і науки України, науково-дослідного Інституту українознавства, Українського інституту національної пам’яті, історичного факультету відбулася Міжнародна наукова конференція «Українська Друга світова», присвячена 70-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У конференції взяли участь  і виступили заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, заступник Секретаря РНБО Олександр Литвиненко, ректор університету Леонід Губерський, директор науково-дослідного Інституту українознавства Богдан Галайко, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, декан історичного факультету Іван Патриляк, керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Юрій Шаповал.

Історики обговорювали український контекст війни та спекуляції навколо цієї теми, стереотипи та міфи, які досі визначають висвітлення Другої світової як «Великої вітчизняної». Йшлося про український визвольний рух у Другій світовій, дискурс неосталінізму в сучасній російській історіографії, пам’ять про війну та дерадянізацію символіки й історії Збройних Сил України.

Конференція складалася з двох секцій: «Україна в Другій світовій», «Війна і пам’ять». Науковці дискутували, зокрема, на такі теми: «9 травня – день перемоги чи день пам’яті», «Друга Світова: війна пам’ятей», «Політичність терміну “Велика вітчизняна війна” і завдання дня», «Quod licet jovi: радянські офіційна та засекречена версії Другої світової війни».