IMG_3644Лариса КІТ

Проект університетських істориків зацікавив Центр інформації та документації НАТО в Україні. Представники Альянсу запропонували творчому об’єднанню «Ніч в Університеті» відтворити історію НАТО  у властивій студентському проектові манері театралізованого перформансу вже навесні – до дня народження блоку. Студентська ініціатива досягла такого рівня співпраці всього за рік від початку активності. Як?

У серпні 2016 року Студпарламент Університету та Відділ по роботі зі студентами запропонував студентам історичного провести квест і театралізовану екскурсію Червоним корпусом. Хто ж, як не історики, може цікаво розповісти про історію alma mater? Вийшло не просто цікаво: легенди Червоного корпусу оживали на очах відвідувачів, які занурювалися в атмосферу першої половини ХІХ століття, переймалися долею персонажів кожної з локацій. Додавали настрою свічки, лампадки, різки, будні анатомічного театру та судового процесу над студентом Університету Святого Володимира. Екскурсії викликали такий захват з боку гостей і ентузіазм авторів, що проект «Ніч в Університеті» (який замислювали як одноразовий) вирішили продовжувати.
Далі були Ночі в Жовтому корпусі, у Науковій бібліотеці імені М.Максимовича, на ФРЕКС,  зрештою – у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого. Жодна з екскурсій на новому місці не повторювалася, і кожна з них відтворювала різні епохи. Тематику корелювали з історією будівлі.
– Ми намагалися показувати не просто абстрактні речі, – розповідає один із організаторів проекту Євгеній Шатілов, – а обов’язково з прив’язкою до того, що відбувалося в цьому місці. Адже часто студенти навіть не уявляють, наскільки цікавою може бути історія їхнього корпусу. Скажімо, будівлі на ВДНГ – найцікавіший пам’ятник київського модернізму 70-80-х років ХХ століття. Тому там ми показали епоху застою, її певні феномени.
Після неймовірного успіху проекту (потік екскурсантів ніяк не закінчувався) його ініціатори вирішили, що настав час ребрендінгу. Взяли участь в інкубаторі стартапів YEP, прослухали курс лекцій і тренінгів. З новими знаннями взяли участь у Фестивалі інновацій КНУ, де отримали заслужену перемогу і приз у 25 тисяч гривень.
Навесні цього року Центр комунікації Університету запросив на одну з екскурсій новопризначеного директора Центру інформації і документації НАТО в Україні – пані Барбору Маронкову. Театралізована екскурсія стінами Червоного корпусу, ентузіазм та талант молодих істориків справили на неї неймовірне враження і надихнули на подальшу співпрацю. Центр запропонував історичному факультету спільний проект, присвячений створенню Північноатлантичного Альянсу . І вже 23 жовтня студенти (Олексій Руденко, Євгеній Шатілов, Родіон Хомяков, Галина Музичук та Валерія Настіна) вилітають до Брюсселя, де не тільки стануть учасниками брифінгу в серці НАТО – штаб-квартирі Верховного головнокомандувача, – а й зможуть працювати в архівах з унікальними історичними документами.
Результатом цієї роботи стане нова тематична екскурсія, яка планується навесні і буде присвячена яскравим персонам Північноатлантичного Альянсу, які творили світову історію.

Володимир Бугров,
проректор з науково-педагогічної роботи:
– Сьогодні сприйняття знань студентом – це не лише читання книг чи робота в лабораторії. Наші історики створили фантастичний проект, у якому зуміли поєднати історичні знання з театральним перформансом і тим самим показати, що студент може засвоїти знання не лише у книжково-формальному характері. У нинішньому візуалізованому світі такий спосіб передачі і сприйняття знань нерідко доповнює собою класичні методики і механізми. Хотів би подякувати всім ініціаторам цього чудового проекту саме за те, що вони зуміли, з одного боку, не знижуючи академічного наукового рівня, а з іншого – використовуючи всі можливі сучасні засоби – донести до своїх глядачів важливі історичні знання.