Поїздка в Щастя 3Андрій Петровський,
історичний факультет,
студент

З осені на нашому факультеті діє проект під назвою «Історія для воїна», організований студентами за сприяння Українського Інституту національної пам’яті. У його рамках студенти-історики виступають з лекціями, що охоплюють важливі проблеми історії України та національного державотворення, перед військовослужбовцями, які сьогодні захищають країну від ворожої агресії.
такі лекції дуже корисні, як для військових, так і для студентів-доповідачів. Адже нашим захисникам конче потрібні якісні знання історії своєї країни. Студенти ж мають нагоду продемонструвати свої знання та спробувати себе у ролі лектора.
Упродовж жовтня-грудня 2015 року військовослужбовці, які проходять перепідготовку у Військовому інституті КНУ імені Тараса Шевченка, слухали лекції учасників проекту. А наприкінці грудня студенти виїхали на Луганщину, до містечка Щастя. Це була перша поїздка в зону АТО, під час якої Олег Глиняйлюк, Георгій Борисов та Василь Ютовець виступили перед військовими 92-ї Окремої механізованої бригади ЗСУ. Хлопці читали лекції про Київську Русь, Галицько-Волинське князівство, українське козацтво та Національно-визвольну війну українського народу під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, говорили про військово-політичні перипетії в історії України ХХ століття.
Як зазначив Олег Глиняйлюк, мета проекту «Історія для воїна» – охопити всі бригади, розташовані в зоні АТО – і для цього вже зроблено перші кроки. «Мене дуже тішить, що вдалося зорганізувати таку поїздку. Після неї ми ще більше зрозуміли необхідність такої справи. По-перше, зіткнулися з великою кількістю військових, які не мали змоги отримати історичні знання – тому мусимо заповнювати цю прогалину. По-друге, нашим захисникам потрібна якась розрядка від суворих військових буднів, тож такі заходи для них цікаві і необхідні. По-третє, історія надихає на нові звершення. У процесі лекцій ми аналізували проблемні сторінки нашої історії, детально розбирали наші тріумфи та перемоги».