29355142_1629657957149048_3740726142626255008_oІсторичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка – це десять кафедр, кожна з яких посідає вагоме місце у своїй галузі історичної науки, а також Музей історії Київського університету, кілька науково-навчальних лабораторій (Центр усної історії; Центр досліджень новітньої історії Китаю; Центр підводної археології, археологічних та етнологічних досліджень; Центр латиноамериканських та іберійських студій), три мультимедійні аудиторії, півдесятка періодичних видань, де публікуються результати наукових пошуків співробітників, аспірантів та студентів факультету.

Іван Патриляк,
декан факультету,
професор

Щороку історичний факультет приймає на навчання понад сто сімдесят студентів, які обирають одну з освітніх програм для здобуття ступеня бакалавра. В останні роки найбільшим попитом користуються програми «Американістика та європейські студії», «Сходознавство» та «Історія мистецтв». Окрім опанування історичної науки в галузях всесвітньої історії та культури, першорядне значення для студентів цих програм набуває досконале вивчення іноземних мов – як західних (англійська, німецька, французька, італійська, іспанська), так і східних (китайська, турецька, арабська). До навчальної програми студентів напряму «Історія мистецтв» входять закордонні поїздки до Італії та Австрії задля стажування в тамтешніх мистецьких галереях. Програма «Історія України, етнологія та джерелознавство» готує фахівців із вітчизняної історії, етнології, архівної та джерелознавчої справи. Разом зі студентами програми «Східноєвропейські історичні студії», вони опановують польську мову та набувають вмінь і знань, необхідних для фахівця з історії Східної Європи. Студенти, що навчаються на програмі «Археологія та преісторія» стають фахівцями в галузі дописемної історії. Окрім цього, в 2018 році історичний факультет уперше відкриває набір на програму «Музеєзнавство, пам’яткознавство» з метою підготовки професійних музейних співробітників.
Окрім власне навчання, студенти історичного факультету отримують багато можливостей для реалізації свого творчого потенціалу. Уже традиційними стали фестиваль-реконструкція середньовічного міста, змагання Дебатної ліги, творчі вечори; студенти також створюють власні творчі об’єднання.
Десятки студентів та магістрантів історичного факультету за останні роки скористалися можливостями академічного обміну і змогли виграти гранти та стипендії на стажування за кордоном – в Німеччині, Фінляндії, Чехії, Македонії тощо.
Історичний факультет – це сучасна освіта від провідних фахівців; отримання не лише затребуваної спеціальності, але й здібностей до постійного навчання та самовдосконалення; це опанування нового крізь призму давнини. Ласкаво просимо на історичний факультет!

 Випускники-бакалаври історичного факультету мають можливість здобути в магістратурі додаткову кваліфікацію у своїх галузях або спробувати себе у таких галузях, як «Військова історія», «Всесвітня історія» та «Історичне туризмознавство».

 Практично щомісяця на факультеті організовується платформа для проведення лекцій, панельних дискусій і виступів провідних іноземних спеціалістів з історії, політології, культурології.