Каріна Дорошенко,
Прес-центр
Інституту філології
Юлія Дядищева-
Росовецька, доцент

Побачити на власні очі фотокопії «Універсалу Богдана Хмельницького» та інтермедій 1718 року, повчитися читати староукраїнською мовою, потренуватися писати пером і чорнилом або ж повправлятися в каліграфії на восковій дощечці мали нагоду гості фестивалю «Істор-у-м-фест», організованого кафедрою історії та стилістики української мови Інституту філології.
Окрім того, присутні стали глядачами вертепу, поставленого україністами-другокурсниками на тексти 17–18 ст., та різноманітних постановок. Так, доцент Дмитро Дергач та студентка Наталія Кляпка розіграли уривок з «Наталки Полтавки», магістрант Станіслав Росовецький зіграв «Попа-пиворіза». «Скаргу дидаскала» староукраїнською декламував другокурсник Богдан Супрун, а пісню Марусі Чурай «Віють вітри, віють буйні» виконала студентка україністики Ірина Гомон.
ВеснянкаНе обійшлося й без виступів народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Веснянка», (керівник Ярослава Нероденко), хореографічних постановок від Дарини Загородньої в костюмах зразка київської старшини і виконання ансамблем «Молодички» пісень на слова Григорія Сковороди і Семена Климовського.
У рамках фестивалю відбувся квест «Мандровані дяки», який підготував доцент Дмитро Сизонов. Студентські команди шукали зображення у стінах Інституту старослов’янської азбуки, портрет автора рядків «Світ ловив мене, та не спіймав» та виконували інші цікаві завдання. А три найкращі команди завідувачка кафедри професор Лариса Шевченко нагородила похвальними листами і солодкими призами.
Ось у такий неординарний і творчий спосіб кафедра популяризувала історію української мови, водночас засвідчивши: навчатися можна по-різному, у тому числі й розважаючись.