TSNUK_5Шевченків університет намагається всіляко заохочувати прагнення вихованців до професійного самовдосконалення, активних дій і наукових пошуків.
От і студент історичного факультету Олексій Ластовенко зміг реалізувати свою давню мрію – записати інтерв’ю з легендарним литовцем Стасісом Брундзою, 10-кратним чемпіоном СРСР із ралі, переможцем змагань «Тур Європи-1974» і трикратним призером фінського етапу чемпіонату світу в групі-2 за 1980-1982 роки.
Записували журналістський матеріал під час восьмого фестивалю «OldCarLand» наприкінці квітня 2018 року, а здійснити мрію Олексієві допоміг Центр комунікацій КНУ завдяки наполегливості редакції газети «Київський університет».
Прикметно, що плануючи подорож до України Стасіс Брундза погодився тільки на одне інтерв’ю українським ЗМІ, та аргументи нашої редакції виявилися настільки переконливими, що зустріч молодого історика та всесвітньо відомого  автогонщика відбулася.
Під час інтерв’ю Стасіс Брундза поділився власними спогадами про Україну як своєрідні ворота до Європи, адже саме через нашу країну спортсмен вирушав на змагання й відрядження до Греції, Угорщини та Болгарії. Поступово спогади переросли в аналіз болісних подій в Україні від осені 2013 року й до сьогодні:
– Україна мені завжди дуже подобалася – у вас прекрасна країна. І знаєте, коли у вас почався Майдан та інші події – ми увесь час душею були з вами.
За матеріалами
Олексія Ластовенка

Від редакції: автор статті розповів, як із дитинства дуже любив автомобілі і з захопленням читав дідусеві журнали «За кермом». А зараз – як студент-історик – шукає нові напрями для своїх досліджень і неймовірно щасливий поєднати їх із давньою мрією.