МарчукВідбулося урочисте відкриття унікальної виставки всесвітньо відомого українського художника Івана Марчука в нашому університеті. До Мистецької галереї прийшли викладачі та студенти, молоді художники й мистецтвознавці. Митця привітали ректор Л.В.Губерський та проректор з науково-педагогічної роботи В.А.Бугров. Іван Марчук розповів про довгу й складну історію створення циклу «Шевченкіана», ідея якої пережила нищівну радянську критику й роки невизнання. Художник згадав, як більше року читав Кобзар з олівцем і підкреслював ті рядки, які  з’являлися йому в образах. Тоді, розпрощавшись із міським життям, він виїхав до села. Тут митець осмислював непросту людську долю і творив свої картини. Одним із наскрізних мотивів циклу Івана Марчука, як і Шевченка, була жіноча доля.
А ще Іван  Марчук зазначив, що все в житті вирішує час: «дайте мені тисячу років, і я розмалюю небо». Разом із «Шевченкіаною» експонуються й картини з циклу «Мальовнича Україна».
Митцеві подарували  ювілейне видання «Кобзаря» й улюблену пісню Т.Шевченка «Стоїть явір над водою» у виконанні фольклорного  ансамблю «Роксоланія» Інституту філології.  А скрипачка Богдана Півненко – донька Івана Марчука – зіграла для батька «Мелодію» Мирослава Скорика, під звуки якої художник любить творити свої шедеври.