ІВТГалина ГРАБЧУК,
Інститут високих технологій

В останні десятиліття провідні держави світу визначили як пріоритетні низку напрямів наукових досліджень, що перебувають на стику класичних дисциплін і пов’язані з галузями нанотехнологій, створення нових матеріалів, наукоємного приладобудування, альтернативною енергетикою, медициною. Інститут високих технологій (ІВТ) нашого університету був створений у руслі саме таких тенденцій і об’єднує одразу декілька традиційних наукових галузей. Один із наймолодших підрозділів дружньої університетської родини цього року відсвяткував свій перший значимий ювілей.
З моменту свого заснування ІВТ уже здійснив 8 випусків магістрів, загалом понад 350 випускників, стільки ж студентів наразі навчається в Інституті. Нині ІВТ складається з 4-х кафедр, де працює понад 30 викладачів, із них 14 професорів, а також 42 наукових працівники та 18 співробітників навчально-допоміжного персоналу.
Упродовж останніх років в Інституті створено низку нових навчальних лабораторій (зокрема, сучасний хімічний практикум, практикум з молекулярної біології, із мікросистемних технологій, із електронної мікроскопії тощо).
Перспективним напрямком діяльності ІВТ є розробка приладів та систем подвійного призначення. Новітні технології широко застосовуються для вирішення задач спеціального призначення. Особливо це стосується електронних систем. Цей напрямок діяльності надзвичайно важливий для нашої країни. Інститут високих технологій надав низку пропозицій підприємствам Укроборонпрому. Зокрема, спільно з механіко-математичним факультетом і ВІКНУ в ІВТ розпочали науково-дослідну роботу над розробкою сигнального комплексу охорони об’єктів.
В Інституті високих технологій на сьогодні накопичено значний інтелектуальний потенціал для виконання складних освітніх, наукових та науково-технічних завдань, які вже у найближчому майбутньому можуть дати досить швидку та ефективну віддачу. Але найголовніше для нас – позитивні відгуки студентів та «Alumni», бо коли горять очі у студента, то й у викладача виростають крила! Щиро вітаємо наших колег!