Зустріч зі студентамиЗустріч студентів-гуманітаріїв з ректором університету академіком Л.В.Губерським відбулася в актовому залі Головного корпусу. Тижнем раніше така сама зустріч для студентів факультетів, територіально розташованих у районі проспекту Глушкова, пройшла в Інституті післядипломної освіти. Втім і цього разу в залі були радіофізики, кібернетики, першокурсники факультету інформаційних технологій. На зустріч прийшли проректори, декани, керівники багатьох підрозділів і служб, голова профкому і його заступник.

Л.В.Губерський розпочав зустріч стислою розповіддю про місце університету в структурі держави, про те, чим живе сьогодні наша alma mater. За свою 180-літню історію Київський університет закріпив за собою право бути одним із найкращих вишів України: багате історичне минуле, сучасна науково-дослідницька діяльність, активний розвиток і новаторство дають змогу КНУ бути на передових рубежах української науки. Про це свідчить і його входження до світового рейтингу університетів.

Незважаючи на фінансову скруту в державі, потужний університетський комплекс діє й розвивається. Готуються кадри, розвивається наука, впроваджуються інформаційні технології. Університетські вчені мають чимало наукових розробок і досягнень у багатьох галузях. Поряд зі старшими науковцями працюють молоді вчені, аспіранти та студенти, які вже заявили про себе численними перемогами в міжнародних конкурсах і на олімпіадах, активно діють у рамках різних молодіжних програм.

В університеті за рахунок зароблених коштів збудовано сучасний стадіон, у гуртожитках обладнані тренажерні й спортивні зали. Діє Мистецький салон з прекрасною акустикою, де відбуваються концерти, проходять художні виставки. Створюються всі умови, щоб студентство і навчалося, і гармонійно розвивалося.

Л.В.Губерський розповів про особливості фінансування КНУ державою, про кошти, які заробляє виш і як вони витрачаються.

Університет допомагає нашим воїнам у неоголошеній війні на Сході України. Це одяг, машини, донорська кров. Чимало студентів, викладачів, співробітників перебувають сьогодні там.

Незважаючи на нелегкі часи, які переживає нині наша країна, ректор висловив упевненість у завтрашньому дні й запросив присутніх до розмови.

Запитань у студентства було чимало. Їх можна умовно поділити на блоки: освіта, наука, міжнародна діяльність, самоврядування, побут тощо. Найбільше молодь цікавили питання реформ у навчанні в зв’язку з імплементацією Закону про вищу освіту; мобільність; стажування й навчання за кордоном; дистанційне навчання; екстернат тощо.

На всі запитання ректор Л.В.Губерський дав вичерпні й відверті відповіді. Деякі моменти розмови коментували й доповнювали перший проректор О.К.Закусило, проректори П.О.Бех і С.А.Вижва, голова профкому В.Ф.Цвих, декан філософського факультету А.Є.Конверський, директор науково-методичного центру організації навчального процесу А.П.Гожик, директор Наукового парку В.І.Чернюк, начальник інформаційно-обчислювального центру Ю.В.Бойко та інші.

Зустріч планувалося провести за дві години. Вона ж тривала понад три. Обговорили пропозиції, з якими виступив студентський актив. Зокрема, йшлося й про створення онлайн-сервісу для прямого спілкування з керівництвом.

Розмова була відверта й корисна, тому що найпотрібнішу інформацію студенти отримали з перших вуст.