Уже четвертий рік поспіль міжнародний студентський театральний фестиваль “Катарсис ІV” об’єднує всіх поціновувачів театрального мистецтва.
Цьогорічні постановки були натхнені драматургією та літературою країн Скандинавії та Сполучених Штатів Америки. Незмінний організатор та арт-директор фестивалю – Олексій Коваленко.
Цього року організатори запросили до глядацької зали бійців АТО, які проходять реабілітацію в Київських шпиталях.
КатарсисУрочиста церемонія відкриття фестивалю відбулася за участю представників дипломатичних місій: Консула Посольства Данії в Україні Каріни Мюлін, Першого секретаря Посольства Королівства Норвегії Сігбйорна Літланда, Консула Посольства Фінляндії в Україні Терхі Хакали та Аташе з культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Шері Бистрянські.
Цього дня глядачам також було презентовано виставу аматорського театру «HJBRL» з Гельсинкі (Фінляндія) «Fewer Emergencies» (Менше форс-мажорів) за однойменною п’єсою Мартіна Крімпа.
У Мистецькому салоні відбулася Національна виставка, присвячена візуальній сучасній культурі, соціальним програмам, мистецтву країн-партнерів Фестивалю.
Унікальний майстер-клас з акторської майстерності володіння голосом, імітації та дубляжу провела людина-легенда українського дубляжу, двічі рекордсмен Книги рекордів України, автор української адаптації дубляжу м\с “Сімпсони”, “Тачки”, “Сезон Полювання”, “Шрек”, “Саус Парк”, “Бівіс та Бадхед” – Doctor Zvuk.
Студенти нашого університету виступили з власними постановками за мотивами творів скандинавських і американських письменників. Зокрема відбулися покази вистав факультету психології – «Маска байдужості» за твором Едгара По «Маска багряної смерті»; механіко-математичного факультету – «Шляхи слави» американо-канадського автора Хамфрі Кобба та Інституту журналістики – «Ляльковий дім» за Г. Ібсеном, «Наречений та наречена» за Г.-Х.Андерсеном – юридичного факультету.
Пройшли покази аматорів філософського факультету за мотивами шведського автора Карін Боє «Каллокаїн». А загальноуніверситетський студентський театр з однойменною назвою «Катарсис» показав спектакль-роздуми на сучасні теми «Мумі-троль та Криза» за мотивами творів фінської авторки Туве Янсен. Студенти вразили глядачів щирістю та яскравістю виступів.
Дякуємо нашим глядачам, гостям та друзям! Дякуємо нашому Університетові та адміністрації, Молодіжному центрові культурно-естетичного виховання за підтримку розвитку молодого театрального руху в стінах КНУ імені Тараса Шевченка!

Олексій КОВАЛЕНКО,

 куратор Міжнародного студентського

театрального фестивалю «Катарсис»

Фото: прес-центр