Серед змін, які нині відбуваються в Україні, для наукової спільноти найбільшою подією 2015 року стала асоціація з програмою Горизонт-2020, спрямованою на розвиток наукових досліджень та інновацій. Цей крок уособлює євроінтеграційні прагнення нашої держави щодо приведення української освіти і науки до європейських та світових стандартів, доступ до нових програм із фундаментальних та прикладних досліджень, підвищення мобільності українських викладачів і науковців, інтеграцію нових знань і тематик у вітчизняну науку.

З-поміж цілої низки програм Горизонту-2020 для молодих науковців велике значення має програма академічної мобільності Марії Кюрі, що дозволяє активним молодим ученим отримати грант для проведення досліджень за їхнім власним проектом у одному з провідних університетів Європи. У 2015 році серед тих, хто виграв цей висококонкурентний грант (не секрет, що частка успішних проектів не перевищує 10-15%), – молодший науковий співробітник кафедри фізичної хімії, кандидат хімічних наук Ілля Гуральський. Це дасть йому змогу пройти дворічне стажування в університеті ім. Йоганна Гуттенберга в м.Майнц (ФРН) у науковій групі професора В.Тремеля.

Його проект присвячений дослідженню поліфункціональних матеріалів на основі комплексів металів зі спіновим переходом – нового класу хімічних сполук, дослідження яких розпочато на факультеті менш ніж 10 років тому з ініціативи професора І.О.Фрицького. Такі речовини, а також наноматеріали й композити на їхній основі характеризуються унікальними змінними оптичними, магнітними та електричними властивостями, і тому можуть бути використані в електронних пристроях, захисних елементах, хімічних сенсорах тощо.

Ілля ГуральськийДля Іллі не вперше брати участь у міжнародних проектах університету: він – випускник спільної українсько-французької аспірантури за програмою Cotutelle у рамках співпраці між нашим університетом та університетом ім. Поля Сабатьє м. Тулузи. Після успішного захисту дисертації він отримав два дипломи: український – кандидата наук та французький – доктора філософії.

Колектив хімічного факультету щиро вітає колегу з отриманням цього престижного гранту.

Ю.Воловенко,

декан хімічного факультету