4sВікторія МОСКВІНА,
хімічний факультет

Неділя 19 травня 2019 року у столичному парку Шевченка видалася спекотною не лише через погоду. Тут вкотре влаштували феєричне свято науки для всіх допитливих – «Медичні пікніки». Але ж яка медицина без природничих наук? Тож хіміки Шевченкового університету компетентно та доступно розповідали й демонстрували чимало цікавого з хімії живих істот та навколишнього середовища. І, звичайно ж, поекспериментували!
Гості заходу долучилися до дослідів із визначення хімічних компонентів їжі, відвідали майстер-класи з видобування природних індикаторів, ефірних олій та запашних речовин, а також визначення якості води. Усі охочі мали змогу засвоїти корисні уроки вогнеборства, дізнатися про шляхи створення лікарських засобів, їхню дію та транспорт у організмі людини, хімічні «мітки» біологічних тканин, біоелементи. Нікого не залишила байдужою інтерактивна міні-модель фармвиробництва та системи кровообігу. Найактивніші відвідувачі відчули себе в ролі детектива, взявши участь у хімічному квесті «У пошуках істини». Для всіх любителів гарних світлин працювала інтерактивна фотозона.
«Медичні пікніки» з кожним роком привертають до себе дедалі більше уваги маленьких і дорослих відвідувачів. А хіміки КНУ переконані, що серед зацікавлених було чимало майбутніх абітурієнтів КНУ!