Напередодні дня народження Великого Кобзаря в художній галереї університету відкрилася виставка «Обрані часом» Заслуженого художника України, академіка Української академії наук Володимира Слєпченка.

Відкриває цикл робіт майстра портрет Тараса Шевченка періоду заслання в Аральських степах.

«Лічу в неволі дні і ночі

І лік забуваю,

О, Господи, як то тяжко тії дні минають…»

Художник вважає, що лінії на його полотнах символізують лінії життя і плин часу. «Манера виникла як реакція на цивілізаційний і науковий прогрес кінця ХХ – початку ХХІ століття. Це намагання відтворити матрицю часу, його швидкоплинність.»

арт-лайнЖивописець, графік, майстер психологічного портрету Володимир Слєпченко працює в мистецькому напрямі романтичного символізму. Він винайшов свою авторську техніку і власну манеру «арт-лайн» (мистецтво лінії). Живописні та графічні твори художника демонструються в музеях, галереях та приватних колекціях України й багатьох країн світу. Його проект «Обрані часом» має на меті долучитися до відродження й розвитку національної патріотичної ідеї української держави шляхом створення великої галереї портретів славетних українців від часів Київської Русі до нашого часу. Паралельно митець працює над серією «Генії світової цивілізації». Серед великої кількості імен автор виставки, посилаючись на архівні, історичні, літературні джерела, обирає тих, хто все своє життя, розум і талант присвятив розвиткові науки, культури, мистецтва, філософії, державотворення й просвітництва в Україні та за її межами.

Важко відійти від його картин. Вони притягають, говорять, живуть…

– Такі картини може писати людина, яка бачить серцем, – зауважив на відкритті виставки проректор університету Володимир Бугров.

Хоча Володимир Слєпченко не любить робити копії картин, для нашого університету він зробив виняток і подарував копію портрета Тараса Шевченка. Тепер вона експонується в Мистецькому салоні КНУ.