Богдан РУБЛЬОВ,
професор,
факультет кібернетики

У 1983 році, коли я навчався на другому курсі університету, викладачі запропонували студентській збірній зіграти з ними футбольний матч під час святкування Дня факультету. Така ідея всім дуже сподобалася. Ми були переконані, що розіб’ємо команду викладачів вщент із розгромним рахунком.
Матч відбувся 5 травня на майданчику біля 16-го гуртожитку. Як не дивно, він завершився внічию – 3:3. Виявилося, що й викладачі вміють грати у футбол! На жаль, зараз я не можу пригадати всіх викладачів, які виступали проти нас. Пам’ятаю тільки Віталія Зубенка, Павла Горшкова, Олександра Войну, Миколу Глібовця. Після тієї незабутньої зустрічі кілька років я чекав на продовження баталій, але, як виявилося, марно.
Все вместеЛише ставши викладачем, я зрозумів: аби подібні турніри відбувалися регулярно, хтось має їх організовувати. Для студентів таке завдання може бути надскладним через надмір організаційних питань, які необхідно оперативно вирішувати. Викладачеві влаштувати все набагато простіше. Тому я й узявся за цю роботу сам.
З весни 1990 року розпочалися традиційні щорічні  чемпіонати факультету кібернетики, у яких брали участь команди всіх курсів і збірна викладачів.

Згодом турнір набув надзвичайної популярності серед кібернетиків, та й випускники, які брали в ньому участь ще студентами, не захотіли його полишати.

Тож згодом на основі найбільш потужних та заслужених збірних минулих років сформували окремі команди. Починаючи з 5-го чемпіонату, у турнірах брали участь від однієї до трьох збірних випускників. Кількість студентських збірних також зросла до шести, зважаючи на термін навчання магістрів.
Після перших чемпіонатів стало зрозуміло, що нашому кібернетичному футбольному товариству варто зустрічатися не раз на рік, а принаймні раз на семестр, проводити не лише чемпіонат, а й кубок з іграми плей-офф та обов’язковим фіналом. Починаючи з 1992 року зазвичай у жовтні ми розігруємо такий кубок. 1 листопада цього року відбувся ювілейний 50-й турнір кубка факультету кібернетики. У ньому взяли участь 3 збірні студентів, 4 збірні випускників (випуск 1993, 2000, 2002 та 2009 років) та команда викладачів. У запеклій боротьбі в фіналі зустрілися дві найсильніші за всю історію проведення змагань команди – випускників 2000 та 2009 років. Перемогла молодість. У фіналі за 3 місце збірна викладачів обійшла команду студентів.
Саме завдяки нашим турнірам чимало розсіяних по світу випускників можуть зустрітися раз чи два на рік. Тому не дивно, що на ювілейний турнір вони спеціально підібрали відпустки та відрядження на цей термін та з’їхалися з різних країн – США, Франції, Канади, Бельгії, Росії – та з усіх куточків України. Як завжди, трибуни були вщент заповнені вболівальниками, половина з яких – чарівної статі. Саме з рук дівчат усі команди отримували призи, медалі та інші нагороди.
Сподіваюся, такі турніри хоча б двічі на рік і надалі збиратимуть кібернетиків з усього світу.