DSC_0441Осінні канікули маріупольських підлітків видалися насиченими. Адже до них завітав «Жовтий автобус» – проект, що навчає школярів із прифронтових територій основам медіа- та кінограмотності.
До Маріуполя «Жовтий автобус» приїхав за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. Це дозволило розширити коло учасників проекту. Ними стали не тільки школярі та студенти, а й військовослужбовці Збройних сил України. На тиждень вони занурилися у навчання, разом практикувалися долати міфи й стереотипи, поширювані в інформаційному просторі, опановували основи протистояння пропаганді й дезінформації. Від нашого Університету заняття проводили директор Центру комунікацій Олена Добржанська та завідувач кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій Сергій Даниленко. Інформацію про НАТО для школярів адаптували доценти кафедри міжнародної інформації Наталя Бєлоусова та Оксана Запорожець.
Як зазначила директор ЦІД НАТО в Україні Барбора Маронкова, це був далеко не перший досвід успішної співпраці з Університетом, який понад 20 років був фактично домом для ЦІД НАТО в Україні.
Творчим результатом роботи «Жовтого автобуса» став ігровий короткометражний фільм на соціальну тематику «Подаруй мені море», створений талановитими підлітками. На думку керівника проекту, знаного українського документаліста, лауреата Шевченківської премії 2018 року Ярослава Пілунського, стрічка має всі шанси на успішне фестивальне життя, а сам проект завітає в усі куточки України, і неодмінно – у його рідне місто Севастополь.