47684642_761442860858129_7444659941656231936_nОлеся ОТРАДНОВА,
юридичний факультет

Другим рідним містом став Київ для професора Римського університету ла Сап’єнца Джанфранко Тамбуреллі. Не в останню чергу тому, що у нинішньому навчальному році він викладає на юридичному факультеті КНУ.
Ще від 2004 року завдяки професорові Тамбуреллі наш факультет та Інститут міжнародних правових досліджень Національної ради Італії очолили міжнародне співробітництво за участі багатьох українських та італійських експертів й інституцій. У 2015 році згадана Національна рада підписала Меморандум про взаєморозуміння з нашим Університетом. За ці роки було опубліковано численні статі та дві колективні монографії з інституційно-правових проблем захисту біологічного різноманіття та управління територіями, що перебувають під охороною; проведено міжнародний науковий семінар у Римі та дві конференції у КНУ. Варто також згадати про курси лекцій професора Тамбуреллі на юридичному, географічному факультетах, а також для соціологів та філологів.
Восени Джанфранко викладав для наших студентів курс специфіки процедури оцінки впливу на навколишнє природне середовище в ЄС, а на другий семестр запланована важлива для сучасних юристів навчальна дисципліна – «Роль Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у забезпеченні дотримання прав людини». Аналіз нових правових прецедентів ЄСПЛ, особливо у контексті їх інтеграції до української правової системи, повинен бути дійсно цікавим для студентів.