18056863_1251886541577096_6202846864145411765_nАндрій МАТАТ,
юридичний факультет,
студент

Завдяки активній діяльності Центру польського права КНУ студенти та аспіранти юридичного факультету взяли участь у ХІІІ Всепольському з’їзді наукових гуртків факультетів права та адміністрації, який відбувся на базі Вищої Школи Права імені Хелени Ходковської у Вроцлаві (Республіка Польща).
Захід пройшов у форматі наукової конференції, у рамках якої обговорювали актуальні проблеми публічного та приватного права на чотирьох панельних дискусіях. Делегація студентів та аспірантів КНУ мала можливість не лише представити власні дослідження, а й вивчити досвід організації роботи наукових гуртків у Польщі. Ключовою особливістю заходу стало те, що його організацією – від офіційної до неформальної частини – займались виключно студенти.
Учасники з’їзду також дізналися про нічне життя у Вроцлаві, який у 2016 році визнано культурною столицею Європи. У нічному клубі тут можна не пильнувати власні речі за столом, навідуючись до нього через кожен трек. Усе настільки культурно, що трохи незвично. Найголовніше усвідомити: євроінтеграція – це не лише формальні вимоги на папері, вона передбачає й неформальне спілкування, культурний обмін та подальшу співпрацю.
Так, за сприяння Центру польського права КНУ нещодавно на юридичному факультеті ми зустрічали представників Вищої Школи Права імені Хелени Ходковської, які взяли активну участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання державотворення в Україні», що пройшла у рамках традиційного Дня науки.