КАРТА-вишиванка копияЦю карту вишивали по всій Україні, передаючи з рук у руки від Галичини до Слобожанщини. Коли справа дійшла до Криму, відобразити його довірили студентам спеціальності «кримськотатарська мова і література та переклад» інституту філології нашого університету. Адже саме вони вперше на материковій частині України вивчають мову кримськотатарського народу як академічну дисципліну.

Запровадження від минулого навчального року такої спеціальності стало однією з  відповідей Університету на російську анексію півострова. А першою з них стало переведення до КНУ імені Тараса Шевченка студентів кримських вишів, які зробили свій вибір на користь України навесні 2014 року. На сьогодні в Університеті навчається близько 70 представників  тієї «кримської хвилі».

Кримськотатарська тематика присутня і в дисертаційних роботах, захист яких проходить у спеціалізованих вчених радах Університету.

Докладніше про академічні відповіді Університету на геополітичні виклики сьогодення, які можуть стати ключем до повернення Криму,  – на с.3.