Значна частина світової спільноти і досі одержує інформацію про українські справи крізь призму кремлівської пропаганди. Зокрема, коли йдеться й про проблему приналежності Криму, насамперед про перебіг його передачі Україні в 1954 році.
На пропозицію української діаспори професор нашого університету Володимир Сергійчук ще в 2001 році опублікував спеціальне дослідження на цю тему – «Український Крим», що базується на численних документах, у тому числі з архівів Сімферополя й Севастополя. Минулого року вийшло доповнене видання цієї книги. І ось нині, коли виникла гостра потреба роз’яснити світові про реалії Криму, благодійники з української діаспори США запропонували перекласти книгу «Український Крим» англійською мовою, аби донести правду про цю проблему до всього світу, в першу чергу до політиків, дипломатів, а також журналістів, які цікавляться цією темою.
Книга “Ukrainian Crimea” вже вийшла друком і буде передана до посольств іноземних держав у Києві, а також до дипломатичних представництв України за кордоном.