Указом Президента України

Державну премію України в галузі науки і техніки 2017 року за роботу «Цивілізаційний вибір України і соціальний прогрес» присуджено ректору КНУ Леоніду Губерському, професору кафедри економічної теорії КНУ Володимиру Ільїну.
Державну премію України в галузі науки і техніки 2017 року за роботу «Оцінка, прогнозування та оптимізація стану водних екосистем України» присуджено професору Валентину Хільчевському.
Орденом «За заслуги» І ступеня нагороджено професора Володимира Цвиха.
Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено проректора Володимира Бугрова.
Почесним званням «Заслужений працівник освіти України» відзначено професора Володимира Манжолу.

18 травня – у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу представники університетської громади на чолі з проректором Володимиром Бугровим  та Першим заступником Міністра інформаційної політики України Еміне Джапаровою підняли прапор кримськотатського народу біля Головного корпусу КНУ.

16 травня – міжнародна конференція «Штучні голоди в Україні ХХ століття» за участі двох Президентів України у залі Вченої ради КНУ.

15 травня – Нобелівський лауреат з фізики 2012 року Серж Арош прочитав лекцію в КНУ, а також зустрівся з ректором Леонідом Губерським.

11  травня – Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зустрівся з ректором Леонідом Губерським та поспілкувався зі студентами в аудиторії 329 Головного корпусу КНУ.

10 травня – семінар для приймальних комісій столичних та регіональних університетів «Вступ до магістратури за технологією ЗНО» у Головному корпусі Університету.

8 травня – у День пам’яті та примирення представники університетської громадськості поклали квіти до Пам’ятного знаку викладачам і студентам, загиблим у боях Другої світової.

8 травня – заходи з нагоди 65-річчя ветеранської організації Університету. ректор Леонід Губерський нагородив ветеранів КНУ почесними відзнаками за багаторічну працю в галузі освіти і науки, сумлінне виконання своїх обов’язків. Святкування завершила концертна програма в Мистецькому салоні.

4 травня – ректор Леонід Губерський зустрівся з делегацією Університету Арістотеля міста Салоніки на чолі з ректором Періклісом Міткасом. На зустрічі були присутні проректор Петро Бех, декани та професори факультетів КНУ.

4 травня –  затверджено графік навчального процесу  Київського національного університету імені Тараса Шевченка (денна форма навчання) на 2018/2019 навчальний рік.

2 травня – ректор Леонід Губерський зустрівся з проректором Університету Порту (Португалія) Фатімою Мариню в рамках тижня португальської мови та культури, що проходить у Києві.

2 травня – ректор Леонід Губерський прийняв делегацію Національного університету Чонбук (Республіка Корея). Обговорювали наповнення конкретним змістом положень Меморандуму про взаєморозуміння, укладеного між нашими університетами торік.

27 квітня – НАН України відзначила премією імені М. Боголюбова завідувача кафедри механіко-математичного факультету Миколу Перестюка,   премією імені Д. Волкова – завідувача кафедри  фізичного факультету КНУ Леоніда Булавіна.

26 квітня – «Всеукраїнський правовий диктант» цього року для киян пройшов у Червоному корпусі Університету.

26 квітня – КНУ уклав Договір про співпрацю із компанією «Антиплагіат» щодо використання її програмного продукту – сервісу пошуку ознак плагіату Unicheck.

24-25 квітня – міжнародна конференція «Забезпечення якості юридичної освіти, університетська автономія та академічна свобода в контексті підготовки фахівців для правничої професії ХХІ сторіччя» в Університеті.

24 квітня  – зустріч ректора Леоніда Губерського з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Іспанії в Україні Сільвією Йозефіною Кортес Мартін. Пані Посол відвідала конкурс-фестиваль шкільного театру іспанською мовою, що проходив в актовій залі КНУ.

23 квітня – презентація дослідження, присвяченого аналізу зовнішньої політики України за 2017 рік «Українська призма: Зовнішня політика 2017», підготовленого ГО «Рада зовнішньої політики «Українська призма» за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта.

23 квітня –  три лекції до Всесвітнього дня книги та авторського права в Університеті: від Оксани Забужко, Івана Малковича та Олі Гнатюк.

21 квітня – фестиваль LEGIO Historica 2018 на історичному факультеті. Для гостей історико-популярного заходу підготували 30 подій.

20 квітня – зустріч із представником військової поліції Канади співголовою багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету підполковником Бернардом Хадсоном у Військовому інституті КНУ.

19-20 квітня – VIІI Міжнародний цивілістичний форум «Розвиток сучасного приватного права в країнах Європи» у КНУ. Із вітальним словом до учасників форуму звернувся проректор КНУ Петро Бех.

19 квітня – навчальна пожежна тривога та інструктаж із пожежної безпеки для студентів у гуртожитку №7 за участі пожежно-рятувальної частини №44. Заздалегідь було проведено евакуацію 200 людей. Умовну пожежу було ліквідовано на 5-му поверсі гуртожитку.