Указом
Президента України

Державну премію України в галузі освіти у номінації «Вища освіта» за навчально-методичний комплекс «Класичні та сучасні методи обчислювальної та прикладної математики» присуджено деканові факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ Анатолію Анісімову, старшому науковому співробітнику Станіславу Зубу, професорам Дмитру Клюшину, Володимиру Семенову, Степану Шкільняку та завідувачеві кафедри обчислювальної математики Сергію Ляшку.

Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» присвоєно завідувачеві кафедри географії України Олександру Дмитруку та професору кафедри обчислювальної математики Богдану Рубльову.
За опублікованим World University Rankings The Times Higher Education, КНУ – серед четвірки українських закладів вищої освіти, що цьогоріч потрапили до рейтингу у позиції «1001+».

18 жовтня – міжнародна конференція «Стратегічне позиціонування України в сучасному міжнародному просторі» в ІМВ.

16 жовтня – Нобелівський лауреат в галузі медицини і фізіології Пол Нерс виступив із публічною доповіддю перед науковцями та студентами КНУ в аудиторії ім.М.Максимовича.

9 – 12 жовтня – науковці долучилися до роботи XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2018», що проходила на території Міжнародного Виставкового центру.

8 жовтня – екс-президентка Національної ради Швейцарії (2016) Кріста Марквальдер виступила з доповіддю «Роль громадянського суспільства в розробці законів у Швейцарії» у Головному навчальному корпусі КНУ.

6-14 жовтня – бронзові нагороди Міжнародної Астрономічної Олімпіади, яка проходила на Шрі-Ланці, вибороли учні УФМЛ Андрій Довбуш і Таїсія Карасьова. Керівник команди – Андрій Сімон (фізичний факультет).

1 жовтня – Міжнародний день перекладача урочисто відзначили в актовій залі Інституту філології КНУ

29 вересня – загальноуніверситетський День відкритих дверей КНУ Expo-2018.

28 вересня – делегацію Океанічного Університету Китаю (КНР) на чолі з президентом університету Юй Чжиганом прийняв проректор Петро Бех.

27 вересня – конференція для студентства й молодих учених із інтелектуальної власності в Червоному корпусі. Серед учасників – представники 17 університетів з 12 регіонів України, а також науковці з Польщі та Угорщини.

27 вересня – VII Міжнародна конференція «Медична фізика – сучасний стан, проблеми, шляхи розвитку. Новітні технології» у Червоному корпусі.

26, 28 вересня – освітній семінар «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» структурного проекту ERASMUS+ QUAERE у Головному корпусі КНУ.

22 вересня – перше заняття щотижневого лекторію з фізики для школярів на фізичному факультеті.

21 вересня – проректор Петро Бех зустрівся з представниками компанії Самсунг Україна. Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про співробітництво у сфері дуальної освіти.

20 вересня – ректор КНУ Леонід Губерський прийняв парламентську делегацію Норвегії на чолі з Тоне Вілхелмсен. Президент Стортингу виступила перед студентами.

20 вересня – до складу Конституційного Суду України, затвердженого Верховною Радою України, обрано доцента юридичного факультету КНУ Олега Первомайського, до складу Центральної виборчої комісії – професора Ольгу Лотюк та доцента Андрія Євстігнєєва.

20 вересня – День донора у КНУ, організований студпарламентом філософського факультету.

20 вересня – змагання з нагоди Міжнародного дня студентського спорту у Студмістечку КНУ з ініціативи кафедри фізичного виховання та спорту.

19 вересня – святкові заходи з нагоди Дня Університету: театралізована інсталяція в холі, концерт у Мистецькому салоні за участю народної артистки України Ольги Чубаревої.

17 вересня – до вперше обраного складу Наукової ради Національного фонду досліджень України увійшли професор механіко-математичного факультету КНУ Тарас Мельник та завідувач кафедри фізичного факультету Станіслав Вільчинський.