Указом
Президента України

присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2019 року. Серед лауреатів – професор кафедри ядерної фізики фізичного факультету КНУ Володимир Плюйко як один із авторів роботи «Структура та взаємодія атомних ядер в пружних, непружних і радіоактивних процесах».

30 січня – відкриття в Інституті журналістики інклюзивної медіашколи «Друге дихання», яка покликана створити можливості реалізації себе в журналістиці для колишніх паралімпійців, дефлімпійців і студентів магістратури зі спортивної журналістики. Організатори проекту – Національний комітет спорту інвалідів України й Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

28 січня – зустріч з іноземними студентами, які прибули до КНУ в рамках міжнародних програм обміну ЕРАЗМУС+, MEVLANA та двосторонніх угод про співпрацю для проходження стажування в II семестрі 2019/2020 навчального року.

27 січня – ректор Леонід Губерський узяв участь у черговій зустрічі робочої групи з питань реформування юридичної освіти, яка відбулася у Комітеті Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

22 січня – презентація на історичному факультеті книжкової серії спогадів «Звитяжці» на честь річниці від проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

21–24 січня – фінальний етап Всеукраїнського турніру юних хіміків зібрав на хімічному факультеті учасників із різних регіонів України.
21 січня – перший випуск магістрів за програмою навчання «Психологія дитинства та сім’ї з основами психотерапії» на факультеті психології.

20 січня – у рамках Форуму вищої освіти, ініційованому Міністерством освіти і науки України, КНУ представив досвід впровадження інновацій у навчальному процесі на прикладі освітніх програм Інституту високих технологій.

15 січня – інтенсив-практикум з хімії для учнів 7-11 класів «Сучасна хімія: методологія теоретичних та практичних досліджень з хімії» на базі хімічного факультету.

13–14 січня – підсумкова зустріч учасників Партнерства Україна-Норвегія-Вірменія у Головному навчальному корпусі КНУ зібрала провідних світових науковців у галузі охорони психічного здоров’я, експертів, фахівців та менеджерів охорони здоров’я зі США, Великої Британії, України, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Вірменії, Грузії, Киргизстану, Данії та Китаю.

13 січня – розширене засідання Вченої ради КНУ, значна частина якого була присвячена головному питанню порядку денного «Науково-дослідницькій роботі в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за 2019 рік і завдання на 2020 рік».

26 грудня – проректор Петро Бех вручив Послу КНР в Україні Ду Вею Відзнаку Вченої ради КНУ під час урочистого прийому з нагоди завершення каденції пана Посла. За час каденції пана Ду Вея в Україні співпраця у сфері освіти та науки була одним із пріоритетних напрямків двосторонніх відносин між Україною та Китаєм.