Указом
Президента України

від 30 грудня 2020 року
присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2020 року.
Лауреатом Державної премії став доктор фізико-математичних наук, професор кафедри біофізики та медичної інформатики ННЦ «Інститут біології та медицини» Юрій Прилуцький за роботу «Інноваційні нанобіотехнології для ранньої діагностики і хіміотерапії патологічних станів», представлену авторським колективом учених низки науково-дослідних інститутів України.
КНУ імені Тараса Шевченка – єдиний серед українських ЗВО у ТОП-50 рейтингу кращих університетів Східної Європи і Центральної Азії – QS: EECA 2021 від Британської компанії Quacquarelli Symonds.

15 грудня – Верховна Рада України ухвалила Державний бюджет на 2021 рік, в якому фінансування Університету затверджено за окремою бюджетною програмою «Підготовка кадрів Київським національним університетом імені Тараса Шевченка».

16 грудня – в. о. ректора КНУ Леонід Губерський і головний виконавчий директор UNIT.City Домінік Піоте підписали договір про співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та інноваційним парком UNIT.City.

17 грудня – урочисте відкриття лабораторії робототехніки та мікроелектроніки «Smart REX» на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем.

14 грудня – на географічному факультеті відкрили Залу засідань вченої ради факультету імені академіка Ярослава Олійника.

14 грудня – відеоконференція з китайськими партнерами щодо дистанційного вступу та навчання іноземних студентів у закладах вищої освіти України за участі заступників Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка та Артура Селецького, в.о. ректора КНУ Леоніда Губерського, проректора Петра Беха.

9 грудня – освітній вебінар для студентів і аспірантів «Техніки ефективного тайм-менеджменту», організований Радою молодих вчених КНУ.

8 грудня – розпорядженням Кабінету Міністрів України внесено зміни до складу Національної ради з питань розвитку науки і технологій. Зокрема, до нинішнього складу ради введено проректорку з наукової роботи КНУ Оксану Жилінську.